Suuret kiitokset ilmastonmuutoksen torjujille!

Onneksi suurin osa suomalaisistakin on ottanut tosissaan imastonmuutoksessa tehokkaimman keinon, elikkä väestönvähennyksen.

Hallitus on noudattanut kiitettävästi maailman talousjärjestön ohjeita.

Onhan se perin selvää, että rokotteet on alkaneet jo toimimaan.
Se on paljon parempi ja inhimillisempi juttu kuin kuolla nälkään.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Rokotteet on toimeet mainiosti ilmastonmuutoksen torjunnassa.

Onhan Marinkin todennut, että korona johtuu ilmastonmuutoksesta.
Nyt ei kuolla nälkään.

Äänestä
  • Täällä on kylmää, luntakin... 🥶

    Äänestä

Myös EU asettama joulukielto toteltu. Näinki torjuttii ilmastovaihtelu.

Äänestä
  • Syötii ituja sekä juotii päälle nokkosmehu.
    Vain kesärannasa juotii vähä viinaa.

    Äänestä

Toimet ovat tehonneet, etelässäkin kunnon talvi.

Äänestä

Koska Marinin, Ohisalon & kumppaneiden on pakko olla mukana mainemarkkinoilla, niin sillon pistetään matalaksi mitä tahansa, millä on hiilijalanjälki. Harmi juttu, että ennen kuin tähän pystyttiin, piti mrhata järki ja moraali.

Äänestä
  • Järki ja moraali ovat sanoja jotka monien pitäis tatuioida jokaisen jalkaansa muistoksi siitä, millaista ennen oli..
    :((

    Helvettivie.

    Äänestä

Onnettomasti käy noille viisaille, he joutuvat ymmälle ja heidät vangitaan. He ovat hylänneet Herran sanan -- mitä viisautta heillä muka olisi! [5. Moos. 4:6; Job 5:13]

Äänestä

Liian myöhäistä, me on hävitty tää peli !

Äänestä
  • Totta. Mutta on olemassa vielä Jeesuksen ihmeet. Meidän vain pitää niiden voimaan uskoa ja rukoilla pitkittyneesti kunnes alkaa niitä ihmeitä tapahtua.

    On mahdollista että Jumala on sallinu tän kaiken pahuuden, jotta ihmiset vapaaehtoisesti nöyrtyisi, hakisi Hänestä turvaa ja ihmeidensä kautta edes suurta osaa ihmisistä inspaisi kohti yhteyden ylläpitoa.

    Noin olisi hyvempi parempi paras.

    Äänestä

Ilmaston normalisoitumiseen Suomessa ovat vaikuttanneet autokannan yhä enenevä sähköistyminen, sekä sähköä ilmasta jauhavat tuulimyllyt.

Äänestä
  • Ei se sama ilma suomen päällä kauan pysy.
    Suomi on tennyt osansa, ei täällä olisi tarvetta näin äärimmäisiin tekoihin.

    Äänestä

Ei helvetti näitä RIP Suomi -juttuja taas. Mulla tulee näistä oikeasti poru kurkkuun.

Kun hengitän sisään, on monesti ahdistus niin kova että tulee jopa tuollaisia helvetin hikkapausseiksiko niitä nyt sit kutsuisi itsestään hengitysjatkomon väliin montakin kappaletta. Pitää sit rukoilla jonkun aikaa ennenku olo vakiintuu taas normaaliksi.

Jos me vaa kaikki rukoiltais, massaihmeparanemisii tapahtuis..

Äänestä

Suomessa on talvi, lunta ja pakkasta.
Torjuko joku lämpimät säät ja miten?

Vai onko tää normaalia vaihtelua?

Äänestä

Paljonko makso, että saatiin tämä lumi ja pakkanen?
Nyt kuluttaa lämmitystä, sähköä/ puita. Ei lie ilmastoystävällistä.

Säätäköön ensitalven pakkas maximin etelässä -6, se riittäisi lumille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onneksi suurin osa suomalaisistakin on ottanut tosissaan imastonmuutoksessa tehokkaimman keinon, elikkä väestönvähennyksen.

Hallitus on noudattanut kiitettävästi maailman talousjärjestön ohjeita.

Onhan se perin selvää, että rokotteet on alkaneet jo toimimaan.
Se on paljon parempi ja inhimillisempi juttu kuin kuolla nälkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu