Evijärveläislähtöinen yritys konkurssiin!

33158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kauhavalla kaikki merkittävät yritykset ovat kaatuneet konkurssiin jo vuosia sitten, tai ne ovat muuttaneet vauraammille seuduille,

Lillbackan konepaja on siitä hyvää esimerkki..

Rotat jättävät uppoavan laivan ja Kauhavan..

Äänestä

Ei kannata jäädä kuolevaan kylään..

Äänestä
  • Tuo konkurssi on tapahtunut Helsingissä, missä yritys on sijainnut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voi, voi, miten kävikään.

https://www.elenia.fi/uutiset/saarijarvi-infra-oyn-konkurssi-viivastyttaa-elenian-sahko-ja-kuituverkon-rakentamishankkeiden-valmistumista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu