mitä mieltä olette kitarasta, eli onko hankinnan arvoinen?
epiphone lp studio
Tuntematon tässä asiassa
132325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No ei, osta gibsonin les paul, siinä on oikea tunne ja fiilis ja on laatua. Siihen kun lyöt ampegin putkikombon niin soundia kuule piisaa. Mutta hei, älä maksa liikaa!
harmi. ei ole tarpeeksi rahaa
on tosi.
mee jenkkeihin. Sieltä löytyy paljon kamaa ja halvalla. Kommenttina vaan se, että Charles Paulin kitarat ovat kaikista parhaimpia. Muut ovat leluja aidon(ja hyvän) Les Paulin rinnalla.
Itselläni on Epiphonen Les paul standart ja itse olen kyllä ollut hyvin tyytväinen hankintaan. On haukkunut hintansa moneen kertaan..
osta standard, noi epin studiot hajoo käsiin ja soundi monin verroin huonompi ku standardeissa.
no entäs tämähttp://www.thomann.de/thoiw3_epiphone_gothic_g400_prodinfo.html tämäkin on ollu harkinta listalla:
Itse suosittelen Tokain LS70 -mallia, hinta/laatusuhteeltaan on minun mielestä todella hyvä. Onpa tuota taidettu haukkua eniten myydyksi LesPaul -kopioksikin.
Epiphonessa oleva gibson teksti maksaa puolet kitaran hinnasta.
Osta kitara jossa maksat pelkästä kitarasta.
mut meni väärän viestin perään
Niin, aito gibson Les Paul, maksat vain kitarasta.
Gibsonissa maksat logosta ja vanhasta maineesta 75% kitaran hinnasta. Jokainen paremmin asioihin perehtynyt tietää tämän.
Tänään kaupasta ostettavalla ja ja vanhalla (aidolla)Gibsonilla ei ole enää muuta yhteistä kuin Logo ja muoto.
Kun joskus pääset kokeilemaan aitoa vanhaa Gibsonia ymmärät eron.
nämä tälläiset.Älä nyt ole noin katkera.