Purrasta tullut suomen ensmmäinen nais-pelle.

Nyt marmattaa bensan hinnasta kun on koko maailmassa bensan hinta noussut.

Ainoa järkiratkaisu potkia Sauli pois pressanvirasta ja lopetttaa venäjäpakotteet= saadaan halpaa alle puoli euroa per litra- bensaa suomeen.

YYA-sopimus takaisin heti ja irti euro-valuuttadiktatuurista ja suomessa ei olisi mitään ongelmia senjälkeen.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Bensiinin hinta nousi Suomessa jo ennen öljyn hinnan nousua maalimalla koska siinä lisättiin sekoite velvoitusta bio.

Äänestä
  • EU pakottaa- ja Purralaiset kannattaa EU-jäsenyyttä- kuten kaikki eduskuntapuolueet = EUn eduks-puolueet.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    EU pakottaa- ja Purralaiset kannattaa EU-jäsenyyttä- kuten kaikki eduskuntapuolueet = EUn eduks-puolueet.

    että ihan turhaa ajanhukkaa taas persukokoomuksen eduskunta-teatteri-


    porvari-hallitus olis rahastanut raaimmin kansaa taaskin niinku viime 20 vuotta-

    muistakaa kikytys, aktiivimalli, yritystuki-juhlat, kreikka-tuet, caruna-varkonsiirtomaksutus, jne jne jne...

    Äänestä

  • biosekoitusvelvollisuus oli sipilän hallituksen aikaansaama, persut kannattivat innoissaan.

    Äänestä

Minäkin olen sitä mieltä että bensan hintaa vois korottaa, se rajoittais nuorison autoilla leikkimistä, turvallisuus paranis teillä.

Äänestä
  • Niin just, ei Pohjois-Koreassakaan kansa ajele huvikseen ja hyvin menee!

    Äänestä

  • Kuten uutisoitua, ei ole silloin kannattavaa töihin lähteä. Kotiin kannattaa jäädä, polkupyörällä pääsee kauppaan, ja kiire on loppu. Kela ja kassa tukee ja elättää. Sekö, oli sun tarkotuskin?

    Äänestä

Kyllä Sannanaakka oli ekana estradilla!

Äänestä
  • Kassapimatsun coronaryypiskelyn aikana on ihmisten ansiotulot tippuneet...joten syyllinen on helppo löytää, Vassarit ja Vihreöät ovat syypäitä suomen tuhoon ja alennustilaan kepun avustuksella ja pakolaisten hyysäämisellä.Tämän on jo loputtava ja heti!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kassapimatsun coronaryypiskelyn aikana on ihmisten ansiotulot tippuneet...joten syyllinen on helppo löytää, Vassarit ja Vihreöät ovat syypäitä suomen tuhoon ja alennustilaan kepun avustuksella ja pakolaisten hyysäämisellä.Tämän on jo loputtava ja heti!

    ja korona-taudilla ei ole osuutta tuljen laskemiseen?

    voi tätä persujen pyhää yksintkertaisuutta

    Äänestä

No Riikka Purran mielestä Marinin reppukin oli vääränvärinen ja jostain hämäräkaupasta ostettu. Tämä nillitys vasta hävittyjen aluevaalien jälkeen...

Äänestä
  • Mene ehdolle, katotaan äänestääkö joku😃

    Äänestä

  • Ja paljon ennen aluevaaleja koko vasemmisto-demarit olivat kiukkua täynnä, kun pääministeri Marin esitteli uutta reppuaan, jonka valmistaja on suomalainen yritys! Suomalaisia tuotteita ei saisi ostaa. Saksalainen tai ruotsalainen reppu sen olla pitää, ja tietysti sossun pitäisi maksaa reppu, ei rahakkaan porvarin pidä ostaa mitään!

    Äänestä

Hakeudu ihmeessä ehdokkaaksi. Noin täydellisiä, ja päteviä ihmisiä puolueet riveihinsä halajaa😉

Äänestä
  • väärennettyjen persu-puheenjohtajavaalien voimalla?

    Äänestä

rikkoi "lasikaton" -

on ensimmäinen nais-pelle

Äänestä

Pelottaako aloittajaa, vai miksi säälittävä aloitus?

Äänestä
  • KAIKKIEN KANNATTAISI suhtautua varovaisuudella fasistis-sävyisten puolueiden nostamiseen eduskuntaan.

    Onneksi persut on nyt jo hajoamassa ja menettänyt kannatuksesna.

    Epätoivoisesti nyt pitävät persujohtajat meteliä tyhjästä- ja petaavat paikkaa kokoomukseen tai Siniseen tuevaisuuteen.

    Äänestä

Sannalle maistuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt marmattaa bensan hinnasta kun on koko maailmassa bensan hinta noussut.

Ainoa järkiratkaisu potkia Sauli pois pressanvirasta ja lopetttaa venäjäpakotteet= saadaan halpaa alle puoli euroa per litra- bensaa suomeen.

YYA-sopimus takaisin heti ja irti euro-valuuttadiktatuurista ja suomessa ei olisi mitään ongelmia senjälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu