Kaikki internetissä on totta!

Anonyymi

Muistakaa heti laittaa kavereille jakoon kaikki.

8

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KIkki valta meziassa on totta muistakaa laittaa heti kaikki jakoon.

    • Niin..., kiitos hieman kärjekkäästä aloituksestasi.

      Vanhemmat palstalaiset muistavat oikein hyvin aikoja ennen internetiä.
      Kaikki asiat olivat silloin paljon paremmin kuin nyt.
      Kuuntelimme puoli yhdeksän uutiset eikä niitä kukaan kyseenalaistanut ikinä.

      Ne olivat onnen aikoja.

    • Ei ole. Internetissä on paljon myös erilaisia trolleja ja sellaisia, jotka haluavat tahallaan olla sekottamassa pakkaa. Näitä trolleja on myös muuallakin, kuin netissä, mutta netissä ne ovat tehokkaimmillaan. Trollien tehtävä on saada ihmisiä epäilemään kaikkea. He sotkevat tahallaan keskusteluja, esiintyvät milloin minäkin niin, että kukaan ei usko enää niihinkään, jotka puhuvat aidosti oman uskomuksensa pohjalta. Jopa flättäreitä on tästä syystä epäilty usein syyttä trolleiksi. Näin maatietoinen viestintä halutaan tyrehdyttää. Myös täällä on trolleja, jotka esiintyvät flättäreinä olematta sitä oikeasti. Ja tämä on valitettavaa. Trolleja on kaikkialla netissä, eikä tavan tallaaja välttis aina heti huomaa, kuka on trolli ja kuka ei.

      • Lisään tietysti, että toisaalta ei ole meidän tehtävä selvittää, kuka on trolli ja kuka ei. Eikä alkaa väittelemään tai nostelee trollikortteja joka tilanteessa esiin. Me kun emme voi suoralta kädeltä tietää, kuka on trolli ja kuka ei. Myös mua on saatettu epäillä trolliksi.


      • Anonyymi
        Maatietoinen kirjoitti:

        Lisään tietysti, että toisaalta ei ole meidän tehtävä selvittää, kuka on trolli ja kuka ei. Eikä alkaa väittelemään tai nostelee trollikortteja joka tilanteessa esiin. Me kun emme voi suoralta kädeltä tietää, kuka on trolli ja kuka ei. Myös mua on saatettu epäillä trolliksi.

        No kumpi on parempi vaihtoehto :olla trolli vai olla sivistykseltä sillä tasolla että uskoo maailman olevan litteä? Vastoin kaikkia luonnonlakeja ja todisteita..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      143
      5187
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      86
      4478
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      50
      4240
    4. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3973
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3749
    6. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3643
    7. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3605
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      55
      3353
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2373
    10. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      189
      2245
    Aihe