Rokotevastaisten osuus on mitätön
Suomessa annettu yli 10 mij. Rokotetta
Anonyymi
7960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 79
Vanhimmat
Rokotevastaiset salaliittoteoreetikot keksivät ilmaisen ja todella tehokkaan lääkkeen koronan hoitoon
Googlaa:
Anti-Vax Boss Christopher Key drink UREA
Ei ole tapana googlailla mitään hörhöjen sontaa. Pidä tunkkis buusteri-poju.
Se on aloittajana Alma, joka ei muuta osaa kuin puhua pahaa muista ihmisistä ja vihaa jakaa.
Koskaan ei tule hyvää sanaa muista ihmisistä.
Kuinka tälläinen tyyppi yleensä pärjää elämässä vai onko työtön?
EN luota päättäjiimme pätkääkään joten miksi toimisin ikäänkuin luottaisin?
Nothing in this pandemic seems to be in the care of honest people. I will not be vaccinated without full confidence in the whole chain.
Mutta+silti+siitä+alle+15%:sta+on+tehty+semmoinen+megaluokan+ongelmatapaus,+jota+on+painostettava+ja+jolta+on+evättävä+oikeudet+jopa+tehdä+töitä.
Heidän+on+pakotettava+piikille,+joka+ei+suojaa+heitä+saamasta+tartuntaa+tai+edes+levittämästä+sitä+jo+3+×(pian+4×)+piikitettyihin+asiakkaisiin/+potilaisiin.
Googlaa:
Anti-Vax Boss Christopher Key drink UREA
Rokotevastainen Amerikan Anti-Vax Johtaja Christopher Key on kirjoittanut lukuisia lääketieteellisiä artikkeleita virtsan juonnistaan ja sen tehosta koronaan.
muistan lukeneeni jo kauan sitten jostain Hollywoodin vanhenevista tähtösistä jotka joivat omaa virtsaansa säilyttääkseen nuorekkaan ulkonäkönsä.
Joku nykytähti, en muista kuka, saattoi olla Rhianna? joka joi omaa virtsaansa. Se autoi kuulemma sen akneen ja psoriasikseen.
Virtsa on kuitenkin kuona-ainetta ja näin maallikkona suhtautuisin varauksella sen juomiseen. Voisin kuvitella, että siinä, jos missä on pöpöjä.
K-piikkifanaatikot tuputtavat piikkien lisäksi nyt myös omia harrastuksiaan k-piikkeihin kriittisesti suhtautuville.
Luin yhden historiallisen romaanin Ranskasta. Siinä oli yksi Ranskan kuuluisin, ihan oikeasti elänyt kurtisaani.
Rouvan nimeä en enää muista mutta hän vielä 80vuotiaana ajoi nuoria rikkaita aatelismiehiä hulluuden partaalle. Hän oli myös kuuluisa filosofi ja runoilija. Hänen ikuisen nuoruuden salaisuus oli, hänen omien sanojensa mukaan, että hän joi omaa virtsaansa, kylpi champanjassa ja ei koskaan mennyt naimisiin.
Hänestä väitettiin, että hän vielä 80v. oli kuin nuori nainen ulkonäöltään.
Myös Kleopatralla sekä ainakin Kiinan muinaisilla kaunottarilla oli samanlaiset juomatavat.
Niin että kippis vaan kaikki naiset!
Olisko Ninon de L'enclos?
Jaa, kyllä mää vain mieluimmin joisin ne shampanjat kuin kusta.
Jos virtsassa on pöpöjä, niin on virtsatietulehdus. Terveen virtsa on täysin steriiliä kun se tulee ulos virtsarakosta. Virtsassa on paljon ravinteita joten heti ulkona elimistöstä siihen hyökkäävät bakteerit, sienet ym. Kiinni.
En kyllä itse joisi.
Makuhan on sama.
Ei kiinnosta nämä sinun linkkisi - nauti itse jos kiinnostaa nämä jatkuvat toistosi tästä samasta. Eiköhän olisi aika lopettaa ja näyttää, että on selkärankaa...ja samalla myöntää, että myrkkyruiskeista ei ole kukaan saanut apua - jos olet eri mieltä niin hae rahat, 2 miljoonaa donaa. Ei ole kukaan hakenut vielä vuoden aikana miljonääriltä.
Sonnan jauhamista, eikö teillä ole töitä tai vaikka opiskelisitte tuonkin ajan, niin sivistyisitte.
Olisi teilläkin varmasti parempi tehdä jotain hyödyllistä, vaikka mennä luomaan lunta tai auttamaan vanhuksia ja hiekottamaan pihoja.
Työhän vaan eikä jorisemaan täällä turhaa, ei ole rakentavaa keskustelua lainkaan.
Kannattaa maistaa sitä piikin sisältöä, siinä on ureaa, tapettujen lasten soluja ja apinankin aivosoluja, lehmän verta, kuolemaan tuomituille annettavaa nestettä...rohkeasti vaan lisäpiikeille ja ämpärillä jos ette tee mitään niin jättäkää vaikka tuonne mielenosoitukseen sitten tarvitseville.
Lapsen puhetta - eikö olisi mukava puhua vaikka mitä tiedät myrkkypiikkien sisällöstä ja miten se on tuhonnut miljoonien terveyden?
Jotkut juovat spermaa.
Tällaiselle nanopiikittämättömälle taviksille riittää nokkosjuoma.
Paljonko olet juonut kusta? Oletko jo saavuttanut immuuniteetin kaikkeen?
Juu, nuo tarinat on aina puhdasta faktaa ja totuutta.
Kusta en ole maistanut, mutta tuskin makua voi edes verrata keskenään.
Pitäisko mun ottaa koronapiikki koska muutkin on ottanu sen? Miljoona kärpästä ei voi olla väärässä, paska on hyvää.
Kun kyse on lukutaitoisista ja melko sivystyneistä eikä salaliittoteorioihin höpsähtäneistä Suomen kansalaisista niin kyllä yli 4 miljoonaa ihmistä voi olla oikeassa.
Kärpäsiä taas kerää ne virtsanjuojien eväspullot, jos niitä lounaaksi varaavat työpaikoille.
Piikittäjien määrä korrelloi suoraan ÄO-jakauman kanssa. Älykkäimmät jättää geenipiikit ottamatta.
Kyllä kolmasosa ihmisistä aina tottelee kiltisti vaikka myrkkyruiskeen ottamalla ja räkärättiä käyttämällä. Toinen kolmasosa seuraa ja heidätkin voi taivuttaa pakotteilla tekemään melkein mitä vaan. Se loppu kolmasosa on viisasta väkeä eikä mene vipuun. Sitä ei saa rikolliset terroristit lankaan eikä taivutettua.
Rikollisia on pieni ryhmä, ihmisten pitäisi vaan ottaa itseään niskasta kiinni ja työntää tyrannit pois johtamasta kansanmurhaa vaikka kansantuomiolle.
No tuotahan me tuossa juuri sanoimmekin, kolmasosa on selkeästi älykkäämpää ja varoo ansoja.
Hihh...tuo on ihan totta muuten tuolla kouluissa. Massapsykoosia, että aletaan jauhaa sitä että kaverikin otti myrkkyruiskeen, ethän sinä jää ilman, muuten et ole joukossa mukana (lammas)
Mistä+revit+4+miljoonaa.+
Kolmasosa+alistuu+ja+tottelee+aina+heti+aktoriteetteja.+40%+miettii+hetken+ja+seuraa+kusettajien++jo+alistamia.+
30%+ei+mene+kusetukseen+ja+se+on+se+potentiaalinen+väki++joka+selviää+aina+kuten+tässäkin+massamyrkytyksiltä+ja+kuolemilta.+Osa+sairastaa+ja+vammautuu.+Yli+puolet+nytkin+piikin+saaneista+reilusti+tulleet+tautisiksi.+
Meistä+ei+kukaan+ole+saanut+edes+nuhaa+ilman+myrkkyruiskeita+-+kannattaa+miettiä+tuota+jos+on+vain+vielä+pesun+jälkeen+soluja+tuohon+ajattelukykyyn+vai+?
Katsaus rokottamattomista, juoppoja, syrjäytyneitä, henkisesti heikkoja ja salaliittoihin hurahtaneita.
tyhmä kysymys mutta jos saa koronan tai muun taudin niin eikö sitä bakteeria tai virusta ole silloin myös pissassa?
Kyllä.
Lasten leikit pitäisi lopettaa ajoissa ettei aikuisena sama jää toistoon.
Ja päässä kun piikin ottaa, niin lisääntyy ihan yliannostuksen vaaraan asti.
Hienoa suomalaiset. Kunhan ei enää tarvitse rokottamattomia suojella, voidaankin ruveta avaamaan palveluja.
No ei sitä rokottamattomat ole pyytänytkään.
Ei ole apua pyydetty eikä tarvita. Kukaan ei ole sairastunut piikittömistä tässä.
Turhaa huolta meistä kannat.
Parempi olisi huolehtia vain itsestään. Me olemme yrittäneet auttaa ja varoitella ihmisiä.
Osa kuitenkaan ei ole kuunnellut ja nyt suurin osa tutuista piikin ottaneista on jo sairastunut/vammautunut ja kuolleitakin löytyy.
Kyllä Israelissakin sanottiin, että sairaalat ovat tulleet vielä täydemmiksi näistä piikin ottaneista, siis samaa kuin Suomessa.
Naurettavaa on pitää vihapuheita jatkuvasti muita kohtaan jos on piikin ottanut ja sairastuu niistä.
Kyllä pelkästään pitää suojella ja parantaa näitä myrkkyruiskeen ottaneita joita on nyt sairaalat täynnä. On nuo kylmäruumiskontitkin jo täynnä piikin ottaneita ja hautausurakoitsijoilla on työn täyteisiä aikoja ollut.
Nyt ei THL enää kerro edes kuolleitten määrää enää , lopettivat kun ihmiset tulivat hysteerisiksi jälleen kuten 2 vuotta sitten kun olemattomilla sairauksilla pelottelivatten ja kylmäkontteja turhaan toivat sairaaloille - nyt niillä vasta tarvetta tuli kun myrkyt kroppaan suli.
Oikeudenkäynnissä+mainitsivat+USA:ssa,+että+lentäjiäkin+vammautunut+ja+kuollut+1000%+enemmän.+Tuo+on+kyllä+alakanttiin,+mutta+näistä+on+se+todistemateriaali+tosi+vakuuttava+oikeudenkäynnin+osalta.
Kannattaa+kuunnella+näitä+hengissä+selvinneitten+ja+joitten+ura+loppui+piikkeihin,+löytyy+netistä+runsaasti.
10 miljoonaa rokotetta ja silti korona jyllää 😂
Tää on paras, vaikka rokotuksia jatkettaisi ikuisesti ei korona lopu suomesta, tyhmät juoksee random testeissä, joka päivä tuhansilla ihmisillä on aikaa käydä turhissa testeissä, vittu että on suomessa vähä-älyistä jengiä ja paljon!!!
Niinpä. Fiksumpi kävisi jo miettimään rokotteiden toimivuutta. Koronafanaatikko ei huomaa tässä kuviossa mitään outoa.
Joku piikkifriikki nyt varmaan väittää että rokotukset pelastivat meidät hirvittävältä miljoonia henkiä vaativalta massakuolemalta. Oliko vuosi 2020 sellainen? 558 ihmistä kuoli koronaa tai koronan kanssa. Rokotusten jälkeen kuollut 1200.
Kyllä, eikä sitten jätetä vastaamatta vaihtamalla puheenaihetta johonkin jonnin joutavaan samaan kälkätykseen.😁
Kun+on+järkeä+ja+älyä,+näin+se+todella+näyttää+sairaalta+tuo+meno+piikkejä+tyrkytettäessä.
Kannattaakin+katsoa+jos+joku+vielä+on+epävarma...vaikka+Nicaragua,+Haiti,+Egypti,+Somalia,+Valkovenäjä...heidän+kuolleisuus+kun+piikkejä+ei+ole+otettu+kuin+prosentti+tai+muutama+prosentti.+
Ei+tuon+parempaa+näyttöä+tarvita+enää.+USA:n+epämuodostuneet+lapset+ja+keskenmenot+lisääntyneet+lähes+300%++-+kaikessa+tämä+näkyy+ulos.+
Kanadan+Trudeau+pakeni+vastuutaan,+toivottavasti+kansa+tuomitsee+hänet+ankariin+rangaistuksiin+korruptiosta.+Hän+on+kuin+pikkulapsi+polvihousuissa+-+isä+oli+onneton+myös.
Suomessa tuo viralliseksi väännetty oli jo 2270 mutta lääkärien ei ole pakko tehdä kaikkia ilmoituksia ja THL luopui jo ilmoittamasta kuolinlukuja - taisi nousta hulppeaksi.
Me tässä neljä kuollutta piikkeihin ainakin jo tunnemme parin kuukauden osalta. Jos meillä ei nyt ole tuhansia tuttuja niin kuolinluku on mahtava Suomessa.
Jos olisi 3 miljoonaa piikin ottanutta ja tuntisimme 1000 olisi kuolleita jo tuon alikanttiin lasketun mukaan 12.000 !!
Rokotetut, lääkkeitä ei syödä etukäteen!!! Mitä jos söisitte kaikkia mahdollisia tauteja vastaan lääkkeitä, ette varmaan kuolis koskaan, kokeilkaa ihmeessä.
Oikeesti hei, lekuriin mennään pää kainalossa, ei nuhan takia :)
HYVÄ oivallus. Ei kukaan ole saanut mitään helpotusta eikä apua piikeillä.
Se on ihan päinvastoin ja kuinka moni hysteerikkokin on sairastunut piikeistä ja vammautuneita on sairaalat täynnä alkaen liuotushoidot ja kylmäkontit vainajia täynnä.
Ennen jopa haettiin naapureista sairauksia luomutapaan. Ei siinä henki mennyt vaan tuli jopa elinikäinen vastustuskyky.
Lapsena kannattaa jopa sairastaa jos vaan on tilaisuus.
Piikeistä tuskin kukaan lapsi pitää eikä korvatulehduksista mitä niillä tulee.
Nuo korvatulehdukset olivat tuntemattomia eikä koskaan vanha kansa noista puhunut.
Keuhkotaudeista kyllä puhuivat, mutta miten oli tuo puhtaus tuolloin aivan toista sorttia.
Niin mutta vaikka koko kansa olisi yhtä mieltä että myrkky pitää ottaa, ei se välttämättä ole totuus. Punikit tätä pakkorokotusta ajavat. Oliko neukuissa koko kansan mielipide totuus? Ei ollut.
Sama touhu on menossa täällä kuin oli neukkulassa. Yhtä "totuutta" väkisin koetetaan saada kansalle uppoamaan.
Punikit siis asialla.
YRITTIVÄT PAKOTTAA KAIKILLE MYRKKYRUISKEET ETTEI SITTEN ENÄÄ PYSTYTTÄISI NÄYTTÄMÄÄN TOTEEN ETTEIVÄT TEE MUUTA KUIN SAIRAITA, VAMMAISIA JA KUOLLEITA OTTAJISTAAN. Syyttäisivät vain sairautta...nytkin sitä yrittää median paska.
Siinä menee lasten terveys ja tulevaisuus, ei lapsia tietty synny niin paljon ja sehän on tarkoitus tässä ettei maapallo rasitu.
Ei se myrkky kaikille kelpaa, viisaat väistävät vaaran ja kavalat propagandan jakajat mediassa joka on maksettu rikollisten toimesta selkeästi.
Ei kukaan niin yksipuolista sontaa syöttäisi kansalle - osa vaan jaksaa uskossa elää.
Uskonveljet ja sisarethan kuolivat kaikki vastaavanlaisessa puljauksessa 1976 Johntown kultissa.
On vaarallista jo meillä olisi vain yksi vaihtoehto. Vaikka yksi kauppa mistä hakea ruokamme. Yksi laitos, josta tulisi lämpö ja vesi.
Aurinko jos sammuu, meillä ei ole kenelläkään mahdollisuus selvitä pitkään hengissä.
Googlaa:
Anti-Vax Boss Christopher Key drink UREA
Rokotevastainen Amerikan Anti-Vax Johtaja Christopher Key, juo virtsaa, se suojaa koronalta. Lukuisia artikkeleita kirjoittanut jonka takia nyt Suomessakin on rokotevastaisia virtsanjuojia.
Sulla taitaa olla päässä liikaa piikeistä saatua ureaa kun papukaijatautinen jatkaa vaan ja luulee kiinnostavan nämä aivottomat jutut.
On epätoivoinen kaveri jos muuttaa puheenaihetta asiallisista jutuista.
Vain tv:n ja lehtien kanssa elänyt ei osaa keskustella näistä ja se menee vain agressioitten purkamisen puolelle ja lyhyiksi lausahduksiksi.
Mitähän on tullut maksamaan 10 miljoonaa rokotetta, siihen päälle testaukset, piikittäjien työpalkat ym. kulut. En muuten vinkuisi, mutta kun meitä rokottamattomiakin syyllistetään, kun jotkut ovat joutuneet vastaanottamaan kalliiksi mainittua tehohoitoa sairaalassa.
Näillä hukkaan menneillä rahoilla ja yritysten tuhoamisella sekä ihmisten henkisen puolen rasittamisella on tehty todella tuhoa.
Näillä rahoilla olisi meillä vanhukset hoidettu todella loistokkaasti ja olisivat onnellisina nähneet sukulaisiaankin. Nyt heitä on tapettu sairaalavuoteisiin ja vanhainkoteihin.
Meidän täytyy rangaista näitä moraalittomia, sydämettömiä päättäjiä ja jopa piikittäjät, jotka osallistuvat tähän kansanmurhaan.
Nimi ja vaikka kuva näistä ja onhan näitä jo ihmiset keränneetkin talteen !
Nämä rikolliset tekivät vaan lakeja itselleen pelastaakseen itsensä kansanmurhalta ja saaden vain vuoden maksimissaan linnaa.
Koronarokotteita puolustanut koomikko pyörtyi lavalle vitsaillessaan COVID-piikityksistä !
Koomikko Heather McDonald kaatui esiintymislavalle vitsaillessaan "tehosterokotuksesta". Katsojat olettivat sen olevan osa hänen esitystään, mutta tosiasiassa kolmannen mRNA-piikityksen saanut koomikko kiidätettiin suoraan sairaalaan.
Olisiko korkein voima rangaissut tässä viihdyttäjää?
Koomikko Heather McDonald kaatui pahasti esityksen aikana Tempessä, Arizonassa, vitsaillessaan koronarokotuksista, mutta se ei ollut vitsi, raportoi TMZ.
”Olen sairastunut, kaksoisrokotettu, tehostettu… ja influenssarokotus ja vyöruusu, enkä ole saanut COVID-tautia, ja Jeesus rakastaa minua eniten”, McDonald sanoi Tempessä, Arizonassa, mikä oli hänen illan toinen vitsinsä.
Yleisö arveli, että pila ja dramaattinen romahdus olivat osa esitystä, vaikka tilanne ei ollutkaan yhtään hauska.
”Heti kun hän kertoi vitsin, hän vain romahti ja löi päänsä lattiaan”, kertoo TMZ. ”Kaikki luulivat aluksi, että se kaikki oli osa esiintymistä, mutta se ei ollut. Hän oli tajuissaan, mutta selvästikään kaikki ei ollut hyvin. Lääkäri ja sairaanhoitaja sattuivat olemaan yleisössä… he ryntäsivät lavalle antamaan ensiapua.”
Sääliksi käy.
t. Kriittisesti kokeellisiin k-piikkeihin suhtautuva.
Oletko iloinen tuloksesta vai onko tämän
vihollisen lippu vuoren huipulle?
Tulos nähdään ajan kanssa.
Mitä 5 miljoonan kansasta jäljelle.
Jotkut laittelivat näihinkin aloituksiin tuon hiton rip suomi -höskänsä..
Itse harmistuin kovin siitä aina. Mutta koska kansa viivyttelee kognitiivisessa dissonanssisaan mutta sille pahaa tahtova - joka ei edes ole ihmisperäistä - rientää, on tehokkuudessa maksimiero etunhaltijan näkökulmasta.
Nämä ovat tällä erää jo kokonaista ihmislajia koskevia kysymyksiä, siis koko tätä 7.9mrd massaa, että selvidytäänkö näistä vitsauksista edes niinku lajikkeenakaan. Minä koen tämän siten, että vaiheittain vähennetään kaikki CO2 nollatasolle asti. Jos ei muuten, niin sitten vaikka kaiken vehreän/biosfäärin polttamisen kautta nälällä ja hygieniapuuttesta johtuvien tautien kautta sitten.
Et tämä 100-499.999 miljoonan välimaastoon ole suinkaan rajoittumassa. Se on pelkkä satu saamaan osa tuntemaan olonsa etuoikeutetuiksi toteuttamaan tuohon johtavat etapit. Sitten satu päättyy, heidänkin osalta. saatanan sanotaan olevan valheen isä. noh tuossa kohtaahan, kun aletaan mennä sadasta millistä rajusti alaspäin, sen tulee sitten ihan kaikkikin tajuamaan.
Mutta silloin on jo liian myöhäistä, koska tuolloin heillä ei tule olemaan enää ihmismassaa takanaan turvaamassa olemassaolonsa selustaa.
Surullista..? Ehkä.
Minä sanon taas sen, että tämän ja enemmänkin me ihmiskuntana ansaitsemme siitä, että tietoisesti käännämme selkämme Luojallemme valitsemalla synninteot. Mitä tuotakin suotta tuota enempää alkaa jatkoselitellä laimeilla tulkinnanvaraisuuksilla. Se on mitä se on ja se siitä.
Nicaraguan+väkiluku+5,9+miljoonaa,++pinta-ala+130.000+km2,+koronapiikitettyjä+4,9%
Suomi+5,5+miljoonaa,+pinta-ala+338.000+km2,+koronapiikitettyjä+80%
Nicaragua+kuolleita+222+ja+13792+sairastunutta+-+Suomi+2170+kuollutta+ja+569.973sairastunutta+!
Yhteenvetona+siis+lähes+sama+väkiluku,+mutta+Suomessa+10x+kuolleisuus+ja+yli+41x+sairastuvuus.
Suomen+pinta-ala+vielä+3x+suurempi+eli+harvemmassa+ihmisiä,+sekin+tukee+taas+sitä+ettei+turvaväleillä+ole+muuta+kuin+huijattu+ihmisiä.
Haiti,+väkiluku++yli+11+miljoonaa+ja+1,2%+piikitetty.+Tapauksia+29.549.+Kuolleita+806.
Kuuba,+väkiluku+lähes+sama+eli+yli+11+miljoonaa+93%+piikitettyjä.+Tapauksia+1.055.927.+Kuolleita+8447
Suomi,+väkiluku+5,5+miljoonaa+80%+piikitettyjä.+Tapauksia+546.782.+Kuolleita+2170+
Kuubassa.+jossa+valtaosa+on+"rokotettuja"+ja+lähes+"rokottamaton"+Haiti.+Tapauksia+36x+ja+kuolleita+yli+10+kertaa.
Haitiin+verraten+Suomessa+yli+36+kertaa+tapauksia+ja+kuolleita+yli+5+kertainen+määrä.
Kuuba+on+aika+tasan+4+x+suurempi+kuin+Haiti...eli+elävät+Haitissa+lähempänä+toisiaan,+mutta+se+ei+ole+vaikuttanut+kuin+tartuntoja+vähentävästi+tai+sillä+ei+ole+oikeammin+mitään+merkitystä.
Mikä uutinen tämä on? Tyhmät on aina enemmistönä.
Täältä faktat selviksi, jos vielä ei ole:
https://odysee.com/@melgoyer:3/reiner-fuellmich-proces-2022:1
Sen näkee siitäkin etteivät viisaat hauku, eivätkä vaadi mitään pakkotoimia muita vastaan ja antavat monipuolisina uutiset, eivät sensuroi ja valehtele.
He kunnioittavat myös lakeja eivätkä muuta niitä omien rikollisten tarkoitusperiensä tavoittelemiseksi. He ovat ihmisrakkaita ja surevat kuolleita ja vammaisia tässäkin tragediassa mitä piikeillä on tullut.
kokeellinen mrna pistos ei ole vanhanajan turvallinenrokote.
näin virologit varoittivat viimevuonna mutta ei ketään kuunnellut:
Piikitetty mRNA-variantti: Koronarokotteista varoitettu AIDS-uhka rikkoo vihdoin valtamedian uutiskynnystä
Julkaistu 11.02.2022 11:02, 2787 lukukertaa, Ei kommentteja
Valtamediat ovat vaienneet vuoden 2021 ajan huippututkijoiden esittämät varoitukset, että mRNA-piikitykset aiheuttavat immuunikadon ja ovat johtamassa AIDS:n leviämiseen rokotettujen keskuudessa. Vihdoin myös valtamedia kertoo uudesta AIDS-uhasta.
Lännen valtamedian vaikenema mRNA-piikitysten aiheuttama immuunikadon syndrooman eli AIDS-uhka on ollut useita kertoja MV-Lehden uutisaiheena vuoden 2021 aikana. Ensimmäistä vakavaa autoimmuunisyndrooman puhkeamista odotettiin joulun 2021 aikaan, mutta kolmas ”mRNA-tehosteannos” esiteltiin syksyllä, joka onnistui siirtämään pelättyä immuunikadon aiheuttamaa sairausaaltoa eteenpäin.
Kuten tiedämme Israelista, että sarjassaan neljäs mRNA-piikitys vuoden aikana ei kuitenkaan enää voimista ihmisten immuniteettia ”toivotulla tavalla”, joten päivien ja viikkojen kuluessa vakavat immuniteetin heikentymiset ovat aiheuttamassa varoitetun, mutta samalla hallintojen ja valtamedian vaikeneman AIDS:n ja samalla muiden immuunisairauksien, kuten syöpien, laajamittaisen puhkeamisen.
Yleisradio uutisoi 8.2.2022, että ”tutkijat löysivät uuden ja nopeammin aidsiin johtavan hiv-variantin Hollannista”. Siis, yllätys, että juuri nyt?
”Käytännössä hiv tuhoaa kehon kyvyn puolustaa itseään, jolloin ihmisestä tulee heikko ja helppo kohde taudinaiheuttajille. Lääkehoidon tarkoituksena on pitää viruksen leviäminen hallinnassa ja siten estää immuunikato. Parantavaa hoitoa ei kuitenkaan vielä ole”, Yle kirjoitti.
Lännen valtamediassa AIDS:n uhkasta uutisoidaan nopeasti laajemmin, mutta toisin kuin Suomessa, myös mRNA-piikitysten yhteydestä kerrotaan. Lisäksi väitetään että koronavirus olisi luonut AIDS:n aiheuttavan variantin… Niinpä, niin:
Totta tämä että uusi aidsin kaltainen tauti on levinnyt vain rokotettuihin, sen takia on valtava kiire saada kaikki piikille ettei jää verrokkiryhmää terveitä rokottamattomia joihin ei tämä ”uusi virus” ei iske
Luulisi koronan olevan sitten jo kadonnut kokonaan, kun rokote on niin tehokas...
Luulisi, että kohta hallitus hajotetaan ja rikolliset pääsevät oikeuteen tuomittaviksi.
Tässä plandemiassa ei ole järjen hiventä, mutta rikollisilla ei tuota järkeä ole mutta on rahaa antaa sitä suunnittelijoille ja heillä oli se oikea veto saada media haltuunsa - siihen kansa valitettavasti retkuun menikin sitten suuri osa.
Sittenhän tauti on täysin haliinnassa, onhan?
USA:SSA YLI SUOMEN VÄKILUVUN VAKAVIA SIVUVAIKUTUKSIA KIRJATTU JO.
MITÄ SANOT : 6 MILJOONAA IHMISTÄ KÄRSINYT VAKAVASTI NÄISTÄ MYRKKYRUISKEISTA JO!!
Jäävuoren huippuhan tämä on!!
1400-1500 VUOSITTAISTA KESKENMENOA MUUTTUI 2021 ! 4000 ! KIRJATTUA - PALJONKO NYT SAATIIN SALATTUA???
EI NE MITÄÄN ROKOTTEITA OLE - NE OVAT MRNA-MYRKKYINJEKTIOITA !
Sulla ei ole vielä perusasiatkaan menneet perille ja kirjoitat potaskaa ilman linkkejä!
Koska kehut, ettei ole osa kansasta enää ottamassa lisää kun huomasivat massamurhan olevan menossa Suomessakin. Vammaisia ja sairaita jo suurin osa piikin ottaneista niihin erehtyneistä.
Kukaan ei ole apua saanut noista ja nyt siitä puhutaankin jo yleisesti, kuten huomaat.
Rokotusvammoja joita voit sinäkin saada myrkkyruiskeista:
https://rumble.com/vqee26-vaccine-injury.html?mref=6zof&mrefc=5
Turvavyövammoja joita voit sinäkin saada jos käytät turvavyötä
https://finance.yahoo.com/news/moms-horrifying-photo-of-seatbelt-injury-is-a-sobering-reminder-about-car-seat-safety-191244206.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmZpLw&guce_referrer_sig=AQAAAAqj4ImjAXIvD2pPXs0nnX5CUohH_hXpi5oyEARwXiD08nAGtJ8dVZB_yVclNENL09Z_epIUl55bqg3UKZ9GrTeAeXywWu_2UA1UfFCOQW5C-0e-0tE-Ol1VRM7xT6w_s-JVwAzJRoIsisDBZKM8sCQZNXIO2PfRFhrMqCOK633B
ei kiinnosta - jos sinulta löytyy jotain kansanmurhista, niin sehän on just meneillään, siis päivänkohtaista tästä
Tilastokeskus salailee Suomessa kuolleiden määrän – Viikkotilastointi lopetettu [Päivitetty]
Viranomaiset sensuroivat viikottain kuolleiden suomalaisten määrän. Uutisoimme vuoden 2021 viimeisenä päivänä, että kulunut vuosi päättyi järkyttävään ylikuolleisuuteen hallinnon ja valtamedian vaietessa asiasta. Tammikuun 2022 ensimmäisestä viikosta lähtien Tilastokeskus on lopettanut yli 30 vuotta jatkuneen viikkotilastoinnin julkaisemisen.
EIKÖ KANSAA SAAKAAN ENÄÄ PELOTELLA KUTEN 2 VUOTTA SITTEN TAUDEILLA ?
EIKÖ MYRKKYPIIKKIKUOLEMAT KIINNOSTA KANSAA?
SANOISIMME ETTÄ OLE ITSE AIKA MITÄTÖN LAUSUMASSASI !