Aiempia keskusteluja selanneena ilmeisesti hieman kyseenalainen työpaikka. Työpaikkakiusaamista, huonot esimiehet, jatkuva henkilöstön vaihtuminen ja muutenkin huonoa ilmapiiriä. Osaako joku yrityksessä työskentelevät vastata, pitääkö kyseiset väitteet paikkaansa todella?
Okmetic työpaikkana
10
1319
Vastaukset
- Anonyymi
En ole töissä kyseisessä firmassa, mutta olen huomannut että hakee jatkuvasti työntekijöitä, se kertoo siitä että työntekijöiden vaihtuvuus on suuri.
- Anonyymi
Haetaan muuten sen takia uusia työntekijöitä että on viimeisen neljän vuoden aikana investoinut satoja miljoonia ja investoi nytkin kokonaan uuteen tehtaaseen.
- Anonyymi
4 vuotta sit minut potkittiin pois, en tiedä nykytilanne
- Anonyymi
Jokainen tekee oman valinnan, e suosittele.
- Anonyymi
Olin sielä 18-v töis, ei mitään ongelmaa minun alueel. Puhashuonees aina kärhämää, siellä nuoria ihmisiä, ei tullu toistensa kans toimeen. Minä ns konepaja puolel ei ikinä mitään ongelmaa kavereiden kans.
- Anonyymi
Jos sul pysyy käsi momenttiavain ja paineilmatyökalut jatyökalutmekaaniset. Hyvä mahis.
- Anonyymi
Alkupalkka joo huono, lähtises oli 3500€
- Anonyymi
Mutta mul turvakengät liikaa mul varpaat mätii, hautoo ne leikataan pois. Lopetin kotona nyt terveiden jalkojen kans🙂joskus näin
- Anonyymi
Jalat aika tärkeät, en halua ropottijalkoja
- Anonyymi
Nuoret lähtöö pois, vanhat laitostuneet jää sinne mätimään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892691- 2011034
- 65881
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti147831- 59702
- 50636
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18591- 51565
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504