Poliisiministeri Mikkonen, hyvä olla ajatasalla.

Ajatasalla, poliisit luotiliiveissa, virka-ase pakollinen, kansalaiset normi kansallispuvuissaan. Herääkin kys, onko kansa altistettu tykin ruuaksi. Kaippa eka isku sitten hiukan raottaa uhkan osoitetta. Kuoleeko tietämättömiä kansalaisia turhaan. Lapsellinen jo ajatuksenakin, että poliisi pystyisi olemaan turvassa, poliisi on helppo saada pelkällä soitolla jonnekkin, mitä jatkossa, kuka tietää, mutta ollaan vaan ajatasalla.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Poliisi ei kerro ketkä tai kuka uhkailee. Jos olisi Kankaanpään terot asialla niin nimetkin olisivat jo joka mediassa.
Tästä voikin päätellä ketkä julistivat sodan poliiseja vastaan. Ruotsin tauti on meillä.
Siellä poliisit piileskelevät bunkkereissa ja musut valtaa kaupungit.

Äänestä

Tärkeintä on paperittomin aseman vakiinnuttaminen maassamme...!

Äänestä
  • Paperittomien aseman laillistaminen.

    Äänestä

Avaaja. Ajatasalla kirj, Suomeksi ajantasalla.

Äänestä

Olen myös ajantasalla. Löyttyy aina mukana, matkassa, kalustoa joka on päivittetty, omaksi turvaksi. Tähänkö suuntaan Suomeakin halutaan, että oltava kauppareissullakin minimi AK-47, toki maskikin. Olenko ainut, että uhka, pelko, puolustautuminen, tyyliin ravittaa aivoissa, kuin runoratsu Pegasos parraimmillaan.

Äänestä

Luulisin Orvon kummilapsien olevan syyllisiä. Julkisuus hakuinen harha on taustalla, meidätkin mamut näin humioidaan. Ammuskelua ennekin julkisilla paikoilla, miksei nyttenkin. Sipilä 1 hallitus sekosi täysin 2015. Marin 1 on jo seonnut myös täysin. UM Haavisto haalaa tasapuolisesti ISIS, Taleban taistelijoita. Gangsta mamut samaistuu idoleihinsa, miksi ei.

Äänestä

Mikkonen ei ole mistään ajan tasalla. Hän vain unelmoi saavansa uuden lain voimaan pikavauhdilla, jossa paperittomille jaetaan kaikki oikeudet ja valtion maksukortit. Olkaapa hyvät ja asettukaa oleskelemaan. Kaikki järjestetään. En jaksa ymmärtää, miten tämä kansa jaksaa ymmärtää tällaisia toimia maansa hallitukselta. Miksi kaikki ovat hiljaa ? Katsokaa Ruotsia ! Samma här, vai ? Saamanne pitää ja se on jo lähellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ajatasalla, poliisit luotiliiveissa, virka-ase pakollinen, kansalaiset normi kansallispuvuissaan. Herääkin kys, onko kansa altistettu tykin ruuaksi. Kaippa eka isku sitten hiukan raottaa uhkan osoitetta. Kuoleeko tietämättömiä kansalaisia turhaan. Lapsellinen jo ajatuksenakin, että poliisi pystyisi olemaan turvassa, poliisi on helppo saada pelkällä soitolla jonnekkin, mitä jatkossa, kuka tietää, mutta ollaan vaan ajatasalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu