Siinä se nyt taas kerran nähtiin. Siskoni lupaukset tulla käymään, ei enää jaksa kiinnostaa mokoman alkkiksen paskan jauhanta. Tärkeämpää lienee vetää kännit ja jauhaa paskaa ympäri kyliä kun käydä isäänsä moikkaamassa.
Lämpimikseen lupailet
4
103
Vastaukset
- Anonyymi
ei ole luottamista näihin tyyppeihin, itse otin etäisyyttä sillä alkkis pilaa muidenkin elämän t.samaa kokenut
- Anonyymi
Alkoholismin luonteeseen kuuluu, että riippuvuus on niin hankala, ettei henkilö joka on riittävän tiuhaan, ja määrien noustua paljon kerralla toistuvasti, käyttänyt- ei hän pysty tilanteensa takia pitämään lupauksiaan. Lupaukset ovat enemmänkin toiveajattelua, häneltä itseltään, että hän olisi jotakin mahtanut riippuvuudelleen ja se olisi hävinnyt, ja hän pystyisi olemaan juomatta, ja tai krapulassa, että pystyy hoitamaan asioitaan ja ihmissuhteitaan.
Mutta: aineen eli alkoholin tarve, ajaa hänet juomaan.
Eikö henkilöä saa suostumaan minkäänlaiseen hoitoon lähtemään? - Anonyymi
Älä ruikuta täällä.
- Anonyymi
Siskosi lupasi tulla käymään?En nyt ymmärrä?Jos hän ei jaksa? Älä pydä enää,jos soitaa tulee,älä noteraa asia .Sano on menoja .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63512Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi892554SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139