Hoivakodeissa ei tule missään tapauksessa

höllentää koronarajoituksia, sillä virus muuntuu ja pandemia ei todellakaan ole ohi. Edes kolme rokotetta ei suojaa kaikkia heikkokuntoisia vanhuksia koronalta.
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aivan samaa mieltä. Näitä heikkokuntoisia saisi ainuastaan hoitaa vähintään kahden rokotuksen saaneet, jos viimeisestä alle puolivuotta.
Eikä meillä varmaan ole vastuuttomia hoitohenkilöstössä.

Äänestä

Hoivakodeissa pitää saada käydä lähiomaiset.Oli korona tai muntovirukset. Vanhuksien suurin kuolinsyy on yksinäisyys! Sitäkö haluatte? Pois silmistä huoneisi yksin kuolemaan. Lopetavat syömisen ja kuolevat nälkän kun kuivuvat.Vanhuskin tarvitsee ne tutu turvaliset läheisen silmät,kuin kädelle silitys. Siihen ei hoitajilla aikaa, Naamat vaihtuu ja silmät maskin takana kuin hetkelinen kylmä kontakti.

Äänestä

Antakaa+ihmisten+elää+jo+tää+koronafuula+monelle+paljastunut.+Britti+virulogi+J.+Chambell++näyttää+tilastotvideonoin+kk+sitten+15min+Englanit+++Wales+65+000+joista+17300+kuoli+koronaan++liki+kaikki+yli+65+koronaan+kuolleita+ja+näistä+80+%+82,+5+vuotiaita.+Yllättyi+itsekin.+Ja+oliko+rokotus+edistäjä+?

Äänestä

No 3 ei suojaa . 2 vuotta siitä kun 1 piikki suojasi. Nyt Israel 4 ttä jne. 2v siitä kun näin Ranskalaisen virulogi tutkijan videoklibin jossa varoitti ottamasta 2sta rokotetta, kun rokotetut itse tulevat mutaatiotehtaiksi ? No mun syy on olla rokottamaton kun useiden vuosien kuumeilun kuin imusolmukwsyöövässä ja 2 keraa sairaalassa ottaessani sikaviurusrokotteen. Ihme parantuminen rukoilin Jeesus auta. Kyllä varmaan kiinnostaakin ottaa covid piikki ja sain tuomion siskoktakin että Delta tulee. Tuliko en tiedä entä omigroni en tiedä jos niin kohtuu lievähkönä. Vaikka on vatsaa ja ikääkin jo. Aikaa on ollut tutkia ja jo 2017 Asterix kertoi..No ei epäilytä ja pikkujuttuhan tuo..kohden Agendaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

höllentää koronarajoituksia, sillä virus muuntuu ja pandemia ei todellakaan ole ohi. Edes kolme rokotetta ei suojaa kaikkia heikkokuntoisia vanhuksia koronalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu