..minni hiiri laulaa ja tanssii ranskalaisittain.. https://www.youtube.com/watch?v=2Mk--D69kmM ..usein kun join.. nuorenn..pa..na..
minni hiiri laulaa
10
186
Vastaukset
Ei se ollutkaan Ritva Valkama! Sääliks käy Minniä, kun Mikki Hiiri mättähältä mättähälle käy ja välillä pikku jalkakin pilkahtaa! En osaa ranskaa, mutta luotan sun sanaas, että toi laulun nimi on suomeksi:"Usein Kun Join Nuorempana".
Tässä tuo Ritva Valkaman aistillinen ja rohkea Minni Ankka:
https://www.youtube.com/watch?v=kfQ2ch8V4g8
Ankan ja hiiren erottaa siitä, että ankalla ei ole housuja, mutta hiirellä on!Anteeksi ei ollu poukama tai valkama tuo mutta mielestäni ihan mainitsemisen arvoinen. Viime syksynä kun yksin kirkkonummen metikössä sieniä etsiessäni..hah tuli mieleen mikki hiiri mättähälle käy ja pikku jalka pimpsahtaa..tuli mieleen joten kaksimielinen olo. ja minä olin sienimetsällä.
onko se jotenkin kaksimielineine biisi mieleeni tuli?..on.eikä kaikki ole kaikkien näiden vuosikymmenien saatossa tajunnut sitä. Ei siinä mitään. minäkin tajusin sen vasta sieni metsällä kikkonummella kun mättähällä mättähälle kävin,.. mitään ei pimpsahtanu mutta supppikia sia kyllä löytuy.
- Anonyymi
Viehkeä ja näyttävä tyttö. Muuta en osaa sanoo, sano.
- Anonyymi
Ritva Valkama oli kyllä hyvä. Yks Kirka Babitsin käytti samoja sanoja. Sanoi, että minä olin kyllä hyvä. Varmaan ihan tosi. Kirka oli muusikko; välitön maailman mies.
Ei sen ääni niin kummoinen ollut, mutta häntä rakastettiin.
Kuitenkin Ritva Valkamaa enemmän rakastettiin. Tässä ajankohtainen Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi soittaa pianoa partnerinsa kanssa. On parempi kuin tuo pervokin Mimmi Hiiri:
https://www.youtube.com/watch?v=2-UiadUOrfk- Anonyymi
No niin no...nuoremmalta kaudelta kait sitten! Liekö Volodymyrin pituus, 170cm otettu luistimet jala jallaassa kuten met täällä Itä-Hämeessä tapaamma sanua.
- Anonyymi
Piirretyissä, hiiret ovat kovin musikaalisia. Vetävät pikkuruisista viuluistaan hienot soundit. Kuorolauluissaankin ovat peijakkaat ylilyömättömän taitavia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610
