Miten iskeä ujo mies jonka kanssa ollut juttua aikaisemmin?!?

Neiti ihastunut

Hej..

Miten saisi miehen kiinnostumaan taas !!?? On ollut juttua jokunen aika sitten mutta nyt kadonneet ovat tunteet. Miten saisi eedes tämän kyseisen jätkän kahville???? kertokaa!! ja auttakaa!! Ainut jätkä josta ikinä oon kunnolla välittänyt. Jätkä ei tod. ole mikään pukki! Vaan aivan uskomattoman IHANA MIES ja kunnollinen!

9

5224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ujous_

      ei se sen vaikeempaa ole.

    • minä

      seuraavan kerran kun näet tämän kyseisen jätkän niin menet vain ja kysyt että lähtisitkö kahville. Ei se sen vaikeampaa ole, rohkeutta vain sinulle ja hyvää onnea :)

    • Angeli

      Älä ole liian päälle käyvä, se voi karkoittaa ujon ihmisen, sen huomasin. :( Käytä mieluummin sanontaa "olisi kiva joskus lähteä kanssasi kahville" sen sijaan että pamauttasit suoraan että "lähdetkö kahville?" koska toinen saattaa häkellyksissään vastata mitä tahansa...
      Ja virhe minkä tein oman "mieheni" suhteen oli se että kun hän ei pariin pyytämääni (suoraan kysyin) kertaan suostunut treffaamaan (muuta kuin humalassa), aloin painostamaan liikaa... ja näin hänestä tuli aina vain etäämpi :(

    • mies

      Otat vaan rohkeesti yhteyttä ja kerrot miehelle että välität siitä ja jotain tartteis tehdä! Tai pyydä sinne kahville ja katot miten lähtee menemään. Ja näytät kans siltä et oot kiinnostunu.

    • Keksi tekosyy kutsua hänet minne haluatkin, joku homma jossa tarvitaan VOIMAA, jota hänestä löytyy tai ole palauttavinasi muka hänelle kuuluva tavara ja siitä sitten aasinsiltaa pitkin vaan kahvia ehdottelemaa.

    • Jake

      Sano sille näin:
      "Tiesitkö että olen sinkku"

      Jos siitä ei tajua niin olkoon.

    • "Hei, sä oot aika kiva. Vie mut joskus vaikka kahville tai jotain, jookosta?"

      Jos ei tehoa niin mies on joko varattu tai homo.

      Näin yksikertaisia me miehet olemme :)


      - Dekas

    • RRT

      Mitä ihmettä teet ihanalla ja kunnollisella miehellä???

      Aiotko hankkiutua raskaaksi ja maksattaa kaiken sinisilmäisellä miespololla?

      • vanhempi mies

        Sievästi hymyilet,katsot miestä silmiin,ja kysyt sem....mitä pidät minun varkuista ? kun hän kääntää päänsä sinun varkuihin sano heti ,on nämä ainakin puhtaat ja hymyilet sievästi käännyt ja lähdet menemään pois,,,jos mies ei huuda hei kuule odota tai jotain ,,,Ota uusiksi jonkun miellytävän miehenkanssa,,kohtaat varmasti sen oikean lycka till.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1816
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe