Vittu tein mavea ja äkkiä siihen tuli sellanen vitun kääpiö huutamaan että ulos. Kysyin että mitä vittua ja huusi jotain painojen tiputtelemisesta ja sanoi vielä että se on porttikielto. Onko ihan laillista?
Porttikielto salille. Laillista?
6
424
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi siinä mavessa täytyy räjäyttää se tanko lattiaan? Mene johonkin salille, missä on voimanostolava. Ei tavallista lattiaa ole suunniteltu tuollaiseen.
- Anonyymi
Yritys saa valita asiakkaansa, kunhan ei tee sitä rotuun, uskontoon tms. perustuen.
- Anonyymi
Vähän sama kuin että jokainen saisi valita aviopuolisonsa, kunhan ei tekisi sitä rotuun, uskontoon tai sukupuoleen perustuen.
- Anonyymi
Jos jaksaa vetää ylös, niin jaksaa laskea alas. Luuserit haluaa huomiota pudottamalla painoja.
- Anonyymi
Kommentistasi päätellen et ole koskaan tehnyt tosimielessä pystysuuntaisia nostoja.
Mave, rinnalleveto, tempaus varsinkin kyykkyyn eivätkä työnnön maksimiykkösetkään ole täysin varmoja. Jos olisivat niin ne eivät olekaan todellisia maksimeita.
Vaikka tangon saattaa alapäin vyötärötasoon tai hiema sen alapuolelle niin siitä pudottaminen kyllä kolauttaa.
Lava heikko vaimennut saattaa näkyä seinien halkeilemisena mutta silloin liikutaan jos edustustasolla.
- Anonyymi
En ole kyseenalaistanut ko. kieltoa. Koskee kaikkea tiputtelua.
Sali on liiketalon toisessa kerroksessa. Suoraan alapuolella on hiussalonki. Alakerrassa sen sivuilla kinkkirafla ja ompelutarvikeliike ja muistakin.
Teen mavet sunnuntaisin kun liikkeet ovat tyhjät.
Kuka on tehnyt mavea tosissaan tietää kyllä, että vetäjän voimiin nähden kunnon raudoilla viimeisen toiston laskemisen viimeinen 10cm on melko hervoton.
Oma lukunsa on jos leikkii 50% - 60%:n painoilla vaikka pitempääkin sarjaa.
Teen useimmiten kapeana pyramidina, joskus tasa vitosia ja kerran kuukaudessa maksimivoimatreeni. Kolisee!
Pajulahden u-opistolla minulle huudettiin ja uhattiin ulosajolla. Opastin seuramme loikkaajia punttitreeneissä ja tyhjensin tangon helpommalla tietämälläni tavalla. Vedin riipuksiin suoralle selälle ja kippasin sivulle. Nopea ja tehokas tapa! Yksi laitoksen ukko alkoi huutamaan ja uhkaamaan vaikka paikka oli oikea, useamman nostajan punttilava.
Seuramme salilla kiellettiin sunnuntaitreenit. Kaverit alkoivat lähestymään olympianostoissa valtakunnan kärkeä. Salin katto oli jonkin uskonlahkon hartaushuoneen lattia. Ymmärsimme asian mukisematta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15013211Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729641Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h969138Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k207766Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386754Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486168Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri193145En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3951252Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71174YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl891027