Laminaatit etuhampaisiin kokemuksia

Anonyymi

Hei, millaiset kuorikot sinulle laitettu, paljonko maksoi ja oletko ollut tyytyväinen ?

3

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ala-etuhampaisiin on laitettu laminaatit 90-luvun alussa. Ihan hyvät vielä. Koska omat olivat kuluneet ja paikatut, laminaatit ovat vähän pidemmän kuin omat.
      Ne ovat aiheuttaneet ylä-etuhampaiden sisäpinnalle kuopat. Ehkä ovat ohentuneet. Toisesta ylä-etuhampaasta lohkesi pala, joten siinä on kruunu. Toinen on vanha oma, mutta siellä takapinnalla se kulunut kouru on. Vielä on kestänyt.

    • Anonyymi

      Minulle tehtiin laminaatit, eivät olleet hyvät. Toinen hammaslääkäri teki uudet. Nyt on loistavat!
      Annan sellaisen neuvon, että mene sellaiselle hammaslääkärille, joka on tehnyt näitä paljon. Pyydä nähdä valokuvia aiemmista töistä. Ja tietysti hammaslääkärillä pitää olla jonkin verran ikää, että on ehtinyt saada kokemusta.
      Analyysini kantapään kautta..

    • Anonyymi

      Tein itse sellaisen valokuvien avulla arviopyynnön netissä. Uusien pintojen lisäksi olisi pitänyt oikoa. En suostunut. Eihän tässä maailmantilanteessa enää edes tiedä, missä ollaan muutaman hetken päästä.

      Joka tapauksessa eri hammaslääkäriasemilla on todennäköisesti kuvia ja selostuksia potilastapauksista, ja löytyvät netin ihmemaasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2772
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2328
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2168
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2065
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1474
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1429
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1152
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1067
    9. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1060
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1014
    Aihe