Pääsenkö malliksi noilla mitoilla? Olen 13V haluun päästä malliksi, vyötärö 56cm, lantio 83cm, rinnan ympärys 72cm. Pituus 167 ja paino 50. Kiitos paljon kun vastatte:)
Vastaukset 7
- Anonyymi
Otsikko virhe! Pääsenkö*
Hei! Olet aika nuori, vaikka taitaa niitä olla vielä nuorempiakin malleja. Olet melko hoikka, ainakin mittojen perusteella. Malli maailma on aika rankka paikka. Ensinnäkin kannattaa miettiä, minkälainen itsetunto itsellä on. Mallimaailmassa voi joutua kovankin kritiikin kohteeksi ja on oltava todella paksu niska, että kestää sen. Kovin herkkänahkaiset siellä ei pärjää. Lisäksi vaarana voi olla se, että sairastuu syömishäiriöön. Varsinkin noin nuorena kuin sinä. Sun kannattaa miettiä hyvin tarkkaan, miten vahva olet henkisesti. Moni nuori nainen on sairastunut syömishäiriöön nimenomaan siksi, että mallimaailmassa laihuus on kova sana. Siksi suosittelen, että odotat muutaman vuoden, sillä sinun pitää saada vielä syödä tarpeeksi, jotta kasvat. Ja muista, että myös pituus kasvaa, kun syöt tarpeeksi, koska olet vielä kasvava lapsi. Jos haet lapsi malliksi nyt, sun pituus taitaa olla ihan ok. Aikuisten mallien minimi pituus on noin 174 cm ja mielellään pidempikin saa olla. Mutta sinä olet vielä lapsi, joten lapsi mallina vaikutat ihan sopivan pituiselta. Ja muista kuitenkin se, että suurin osa malleista joutuu laihduttamaan siksi, että kyseinen ala vaatii sitä. Niin kauan, kun koet malli maailman omana juttuna ja pysyt vahvana, on ihan ok ja anna mennä vaan. Mutta heti jos tuntuu siltä, että kritiikki on liikaa, kannattaa miettiä asiaa uudestaan. Jokainen ihminen on saman arvoinen, oli sitten minkä kokoinen tahansa. Ja jos nyt sattuu muutama vatsamakkara olemaan, se ei ole maailman loppu. Mä itse olen käynyt läpi tuon vaiheen elämässäni. Sairastuin syömishäiriöön ja haaveilin malliksi. Kun itsetuntoni parani, ymmärsin, että haluan olla terveen kokoinen nainen, jolla on muotoja. Mutta niin kauan, kun homma pysyy terveen rajoissa, anna mennä.
- Anonyymi
Oot kyllä aika hoikka, ainakin muhun verrattuna:D
T: 13v, lantio 82cm, rinnanympärys 73cm, paino 48kg, vyötärö 60cm ja pituus 163cm. - Anonyymi
ODOTA JONKIN AIKAA JA KÄY KOULU ENSIN
- Anonyymi
Hoikka? Lihava!
- Anonyymi
Taas näitä kommentoijia! Eikö tällaisilla ihmisillä oo muuta tekemistä kuin jakaa omaa pahaa oloaan muihin? Taitaa itselläsi olla ongelmia painon kanssa tai sitten oot vaan kateellinen.
- Anonyymi
Olet melko lyhyt, mutta jos sinulla on kauniit kasvot niin voit menestyä joissain kisoissa. Olen käynyt alaikäisenä mallikoulun ja se oli rankkaa aikaa. Ymmärrän tämän haaveen liittyen kauneuteen ja esilläoloon. Nykyään otan rennommin ulkonäköni suhteen. Sinun tulee varautua kuulemaan aika paljon kriittistä palautetta ulkonäöstäsi. Itselläni on jotenkin erikoiset nukkekasvot: Korkea otsa ja poskipäät sekä vahvat silmät ja huulet. Menestyin kohtalaisesti, koska olin pitkä 178 cm. Mittojani en muista, mutta nykyään painvampana olen 92-64-94 cm.
Rohkaisen sinua menemään kohti haaveitasi. Minulle terveys oli tärkein asia ja liikunnallinen nuoruus näkyy minussa vieläkin. Plus huolehdin ravinnostani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va581666Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3651172- 137950
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu14794Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63622- 41608
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90558- 46552
- 45498
- 47485