Ku raha ei riitä

Anonyymi

Mentiin naimisiin nopeasti ja lapsikin tuli. Miehellä oli jo oleskelulupa. Mitään ammattikoulua ei ole käynyt ja luottotiedot oli jo menneet kun tavattiin. Asutaan vanhempieni omistamassa kämpässä. Itse hoitovapaalla. Mies tekee hanttihommia paikoissa mihin ei tarvitse koulutusta. Pääasiassa olen kotona, koska mies ei hyväksy menojani. Onko tämä sittenkään nii ihanaa. Rahaa ei ole mutta on tärkeää näyttää muille että parasta on päällä ja kaunis koti. Ihanasta miehestä on tullut kireä ja äreä. 3 vuotta oltu yhdessä. Kaverimenot Miehellä kasvaneet.

1

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan normaalia. Naiset pysyy kotona lapsien kanssa.Kumma ei vie sinua kultuurinsa perheisin perjantaina syömään iltaa. Jossa te naiset keskenään ja miehet keskenään.Sit lähdette kotia ja hän alkaa valmistautua perjantai illan yöhön,kaveri tapamisiin.Aivan normaalia.Sinun paikkasi on lasten kanssa koti.Kylä hänellä Suomi on sukua,turha toisin väitää.Kaikilla on. Missä päin kirjoitat Itä-Helsinki on monikulturinen paikka ja sen kautta naisena suomalisena olen istunut syömässä monet perjantai illat vähemistökultuurin ruokaa Vuosaaressa.Kun menee toisen kulturi edustajan kanssa naimisin.Num 1. Opetele hänen perimä oppi ja tavat.tiedät silloin missä olet,missä menään.Paikkasi on koti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      110
      2423
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2111
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1667
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      58
      1632
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      155
      1560
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1466
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      153
      1440
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      112
      1190
    9. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1186
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      26
      1158
    Aihe