Keskusta odottaa Nato kantaansa kesäkuun puoluekokoukseen

Anonyymi

Mitä ihmettä? Minä voin sanoa tämän johdosta jo, että en enää perinteiseen tapaan äänestä Keskustaa vaan siirryn Kokoomuksen kannattajaksi ensi kevään eduskuntavaaleissa. Meidän koko perhe tekee niin, koska Suomen itsenäisyys ja sen turvaaminen on meille iso asia.

19

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä en enää äänestä kokoomusta, koska Natoon liittyminen on nyt vaarallista. Venäjä on ilmoittanut ettei hyväksy Naton laajentumista itään. Natoon liittyminen nyt on riidan haastamista Venäjää vastaan, siellä on hullu presidentti jokavarmasti käy kimppuumme heti kun jäsenyyshakemus on lähtenyt. Minä ja koko meidän sukumme emme enää äänestä kokoomusta vaan keskustaa, jossa aina tehdään huolellisesti harkittuja päätöksiä.

      • Anonyymi

        Keskusta ei ole oppinut toisesta mailmansodasta mitään vaan on jälleen saamassa Suomen yksin Venäjää vastaan. Naapuri on näyttänyt, etyä se uskoo vain voimaa. Silloin ei lohduta Suomen lipun kuvat ja kannustus eri mailta. Ainoa mikä voi turvata suveriniteettimme on Puolustusliitto Nato, jonka jäsenmaihin ei Venäjä eikä muutkaan maat hyökkää. Tämä pelkuruus omien intressien puolustamisessa on näkynyt Keskustalla myös kansallisen huoltovarmuuden alasajamisessa turpeen ja maatalouden osalta yhdessä vihervasemmiston kanssa. Nyt ajetaan myös puolustus alas Venäjän edessä. Tarvitsemme Suomen etua ajavia päättäjiä ja kaiken perusteella Keskusta ei edusta tätä kantaa. Onneksi vuoden päästä nähdään kansan tuomio ellei vihollinen ole tehnyt ennen sitä invaasiota.


    • Anonyymi

      Kokoomusta lähellä oleva presidentti on nyt vaikeassa tilanteessa. Tuntuu, että ei ole oikein innokas Natoon liittymisen kannattaja tällä hetkellä . Hän on suuri mielipidevaikuttaja, ja jos hän olisi sitä mieltä, että täytyy liittyä niin olisihan hän sen jo sanonut. Tässä asiassa on tasan kaksi vaihtoehtoa, joko liitytään tai ei.
      Valitettavasti kukaan ei tiedä kumpi on parempi vaihtoehto, vasta historia sen sitten osoittaa.

    • Anonyymi

      Odotetaan mitä Mauri sanoo, Matti jo sanoi, että suut suppuun.

      • Anonyymi

        Kepu pettää aina!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kepu pettää aina!

        .............sanoo persu eikä se mitään muuta osaa sanoakaan vaikka onhan sekin jo persulta jotain että osaa kolme sanaa kirjoittaa


    • Anonyymi

      On aivan oikein, että ei turhaan hätäillä ja hötkyillä.

      • Anonyymi

        Tällä menettävät muitakin äänestäjiä.


    • Anonyymi

      Ei Suomi voi liittyä natoon

    • Anonyymi

      Tämä oli niin pohjanoteeraus. Kepulaisuutta parhaimmillaan

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kyllä ihmetellä pitää kepuleita! Nyt on sota käynnissä ja kepulit rupeaa miettimään puolen vuoden päästä pitäiskö olla jotain mieltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä ihmetellä pitää kepuleita! Nyt on sota käynnissä ja kepulit rupeaa miettimään puolen vuoden päästä pitäiskö olla jotain mieltä.

        Kepu voi tehdä puolen vuoden päästä Putlerin kanssa yhteisen kannanoton.


    • Anonyymi

      Täällä on sitten valmiina tuleva yhteistyökykyinen hallitus mailman tappiin, nimittäin Suomi Venäjä seura.

    • Anonyymi

      Kyllä M.Pekkarinen ja E.Aho tän kepulle konsultoi, toivottavasti joku sielä aattelee itekin.

      • Anonyymi

        Tämä on surkeaa sillä nyt pitäisi olla jo natossa! Onko myöhäistä?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Niin myyt sen muille.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      282
      5308
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      68
      5248
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      4015
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2830
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2417
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      2040
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2000
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1727
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1261
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      154
      1108
    Aihe