Prinssi Rupertin Tipat!

Ennustiko Simpsoni taas oikein eli Neuvostoliiton paluun? Aiemminhan hän on ennustanut ainakin Trumpin presidenttiyden, Siegmund Freudin tiikerihyökkäyksen, automaattisen korjauksen, FIFA:n korruptiopidätykset, vialliset äänestyslaitteet, donitsin muotoisen maailmankaikkeuden jne. Tässä USSR:
https://youtu.be/z77JFw2D6f8?t=11

Uutisten mukaan saa sellaisen käsityksen, että jos vaikka pervokki menisi vapaaehtoisena Ukrainaan ja kävelisi läpi sen 64 kilometriä pitkän, paikoilleen jämähtäneen venäläisen sotilassaattueen läpi, tarjoten kaikille vodkaa ja ryypäten kaikki tankin alle ja sitten ajaisi ajoneuvot Saimaaseen, niin se luultavasti onnistuisi.

Aurinko on viimeisimpien tietojen mukaan tulossa tänne meidän suuntaan! 20. tätä kuuta se on jo päiväntasaajalla ja suunnilleen jussin tienoilla sen pitäisi olla täällä .

En löytänyt netistä mitään tietoa prinssi Rupertin tipoista!

Kateenkorva <3

Luonnossa on isse issekseen syntynyt bakteereita, jotka syövät erilaisia muovilaatuja - yksi kutakin kukin. Näin se evoluutio toimii. Kaikki hyödynnetään! Kyllä ne pian lasia ja timanttejakin kehittyvät hajottamaan!

Airistolta on löytynyt viime aikoina paljon ruumiita, tehostetun etsinnän vuoksi, mutta ei sitä oikeaa!

7

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ennustajia noi simpsonlaatijat kyllä. Täytyy ihmetellä. En oikein voi lähtee sinne kiovaan asti nyt mutta sinne voisin lähettää droneja molotovin koktaileilla varustettuna. Tällä kertaa en juo varastojani solidaarisuudestani Ukrainalaisia kohtaan.
      Teen jopa hienon Borssin. Sijoitan siis borssiin enkä pörssiin. On ollut kylmää kyytiä. Borssihan on Ukrainalaisten ruoka? Ainakin alunperin??

      Täältä penthousesta en ihan ökylaareillani kremliin asti näe mutta olen lähettänyt droneja kohti kremlia katsomaan mitä siellä puuhataan. Putin on aina joko kolmen sadan metrin päässä tai joidenkin tietojen mukaan nyt bunkkerissa uralilla tai sitten vähän kauempana kremlistä. Vuorilla 3000 kilometrin päässä.

      Ökylaareillani näkisin kyllä kylmän rintaman lähentyvän Ukrainaa lumisateineen. Jos tämä on puolustajien hyväksi (vaatteita kuulemma on) mutta valloittajian pahaksi niin hyvä.

      En tiedä kun en ole mikään säätieteilijä Juha Föhr. En todellakaan.

    • Anonyymi

      Ennen oli valaatkin nykyisiä isompia. Se taannoinen Joonaskin souteli paatteineen siellä valaan sisätiloissa kolme päivää.
      Kuten muistetaan, viimein valasta alkoi närästää ja ennen muuta risoa Joonaksen savolaisveneen hautatervan katku. Sylkäisi Joonaksen maihin Hyvienhannujen niemessä.
      Siehen mailmanaikaan ei vielä vuosia merkitty numeroilla; sanottiin vaan aikoi sitten.

      • On se varmaan aikamoista ollu olla kalan vatsassa kolme päivää. kuumuus,löyhkä,hapot.

        Se ettei vuosia merkitty numeroilla virallisesti se kai selittää sen että metusalemkin eli reippasti yli 900 vuotiaaksi. No en mene sanoman kun en varmana tiedä.


    • Rinssi Prupertin tipathan valmistetaan pudottamalla sulaa lasia, kylmään veteen. Se tippa- osa kestää mitä vaan eli niitä ei saa rikki. Se häntä, joka niihin syntyy on taas erittäin hauras ja kun sen katkaisee, niin koko tippa räjähtää miljoonaksi siruksi.

      Turun Sanomien perinteinen Luonto Plus aiheuttaa aina hyvää tuulta. Tällä kertaa on vuorossa kevätseuranta ja kiikaroidaan mm. kärpäsiä:
      https://www.ts.fi/teemat/5588302

      Joona- keskustelusta tulee mieleen Daytonian Apinajuttu- nimellä käyty oikeudenkäynti, jonka Andrew Niemi levytti. Siellä kiisteltiin, että miten valaskala Joonan nieli, vaikk' sen kurkku on niin valtavan pieni. Hän oli suomalainen immigrantti, joka muutti Amerikkaan saavuttuaan nimensä Antti Syrjäniemksi (ei siis valaskala, vaan Andrew):
      https://www.youtube.com/watch?v=ov6OwblYV-Q

      • Ai ne on prinssi ruupertin tipat nimeltään? Tiedän asian muuten kun olen töllössä jossain nähny. Tim Shaw kertoi? maybe. Ei varmaan kannata harrastaa iittalassa?

        Tiedätkö miten syntyvät prinssi pervokin tipat? tai no ehkä jätän kysymättä mutta sen verrran voin paljastaa että siihen tarvitaan sexikäs kiva nainen.

        Olikin kiva viisu tuo Andrew Niemen apinajuttu. Oon sen joskus kuullut ja laitoinkin sen youtubelistalleni. Erittäin erittäin mainio viisu.. Se on..on se.

        Tänään juon kossua mehulla, ja bardinettia sellasenaan mutta se onkin hienostelujuomaa. Kossu taas rietastelujuomaa vaikka lantrattu.


    • Ilpohan sieltä Airistolta löytyi ja ankkuri ilmeisesti jalassa. KUkakohan se ensimmäinen löytö oli? kuulemma 1979 kadonnut mies. Mutta kuka?Mitenköhän hän oli merenpohjaan päätynyt?

      • Anonyymi

        Ongo se siit ittensä italian malli se pikabetoniämpärillinen jalkopäässä. Moni on sillain veteen joutunu. Ei kuitenkaan Airiston tapauksessa, koska lujabetoni kestää vettä erinäisiä vuosia.
        Garmee tapaus kuitenkin. Ottaa osaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      3043
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      1892
    3. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1834
    4. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      347
      1775
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1337
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1310
    7. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1132
    8. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1019
    9. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      57
      941
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      42
      909
    Aihe