https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008655082.html
"Putinin käytös herättää kysymyksiä ympäri maailman – asiantuntijat: ”Kiihtyneessä mielentilassa”, ”raivoaa lähipiirille”
Venäjän presidentti Vladimir Putin on turhautunut ja saa raivokohtauksia.
Aiemmin Putin tunnettiin johtajana, joka kokosi lähelleen ihmisiä erilaisista ryhmistä. Nykyisin Putinin lähipiiri koostuu muutamasta tukihenkilöstä.
Lähipiiriin kuuluvat muun muassa Sergei Shoigu, Nikolai Patrushev ja Aleksandr Bortnikov."
Käytökseen on selvä selitys, Putleri ei saa omaa päänsisäistä haavemaailmaa suurvenäjästä toteutumaan.
Samalla tavalla nähdään normaali elämässäkin vastaavia tilanteita, kun ihmisellä on suunnitelma, joka ei toteudukaan muiden aiheuttamisen kapuloita rattaisiin syiden takia ja silloinhan ihminen tuskastuu ja saa raivokohtauksia, mutta ei kuitenkaan aloita sotaa.
Putin raivoaa lähipiirilleen
8
86
Vastaukset
- Anonyymi
Putler saa itkupotkuraivarit. Vaan kun tuollaiselle pikkumiehelle annetaan ihmisiä kuin tinasotilaita, niin tulee pahaa jälkeä.
Tosi pahalta tuntuu niidenkin Venäläisten äitien puolesta, joiden pojat se Ukrainaan marsitti toisia tuhoamaan. Varmaan oli tarkoitus hävittää ne pienet tappion todisteet polttouuniautoissa. Ei varmaan ekakerta kun tuota teki. Omaiset, ne pojat oli ajatus palauttaa teräsarkuissa jota ei omaisten anneta avata.- Anonyymi
Se vallanjako, omaisuus ja kaupankäynti Ukrainassa ja Krimin niemimaalla oli jo varmaan jaettu. Menee vielä hetki aikaa, kun ne tajuavat, että sen rikkauksista hyötyminen menetetty, eikä ehkä entiseenkään enää paluuta. Pettymykset kohdistuvat Putleriin, vaikka käsiään hieroen sitä kätensä pesten odottivat.
- Anonyymi
Ehdottaisin erästä peliä... duke nukem forever...
- Anonyymi
Olisko alzheimer iskenyt? Oireet ainakin sopisivat erinomaisen hyvin. Kiukuttelua, raivareita, vainoharhaa, menneissä elämistä, jne.
- Anonyymi
Taisi olla samat visioharhat kuin muilla yritysjohtajilla. Jos ei onnistu, niin alaisten vika. Sijoittajat eivät kyllä odota ihmeitä pitkään. Saa nähdä miten nämä oligarkit toimivat jotka tottuneet saamaan osansa tekemättä mitään. Voi olla, ettei entinenkin ökyrikas elämä on tulossa alas.
Nyt kaikki Teboilille kahville ja tankkaamaan. :D Lukoil vaatii Venäjää lopettamaan sodan.
- Anonyymi
Tankkaan melkein aina teboililla maailmantilanteesta riippumatta :)
-harmiseikirj-
- Anonyymi
Hyvä joo kun piikiyyämäddä rokotteiyts niin oi kkeskustella sairaanhoitajien kanssa juttuja samalla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.915518Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.573661Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j613005Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin492219Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.611986Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.3011927- 471626
- 961511
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441407Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.91363