https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008655082.html
"Putinin käytös herättää kysymyksiä ympäri maailman – asiantuntijat: ”Kiihtyneessä mielentilassa”, ”raivoaa lähipiirille”
Venäjän presidentti Vladimir Putin on turhautunut ja saa raivokohtauksia.
Aiemmin Putin tunnettiin johtajana, joka kokosi lähelleen ihmisiä erilaisista ryhmistä. Nykyisin Putinin lähipiiri koostuu muutamasta tukihenkilöstä.
Lähipiiriin kuuluvat muun muassa Sergei Shoigu, Nikolai Patrushev ja Aleksandr Bortnikov."
Käytökseen on selvä selitys, Putleri ei saa omaa päänsisäistä haavemaailmaa suurvenäjästä toteutumaan.
Samalla tavalla nähdään normaali elämässäkin vastaavia tilanteita, kun ihmisellä on suunnitelma, joka ei toteudukaan muiden aiheuttamisen kapuloita rattaisiin syiden takia ja silloinhan ihminen tuskastuu ja saa raivokohtauksia, mutta ei kuitenkaan aloita sotaa.
Putin raivoaa lähipiirilleen
8
131
Vastaukset
- Anonyymi
Putler saa itkupotkuraivarit. Vaan kun tuollaiselle pikkumiehelle annetaan ihmisiä kuin tinasotilaita, niin tulee pahaa jälkeä.
Tosi pahalta tuntuu niidenkin Venäläisten äitien puolesta, joiden pojat se Ukrainaan marsitti toisia tuhoamaan. Varmaan oli tarkoitus hävittää ne pienet tappion todisteet polttouuniautoissa. Ei varmaan ekakerta kun tuota teki. Omaiset, ne pojat oli ajatus palauttaa teräsarkuissa jota ei omaisten anneta avata.- Anonyymi
Se vallanjako, omaisuus ja kaupankäynti Ukrainassa ja Krimin niemimaalla oli jo varmaan jaettu. Menee vielä hetki aikaa, kun ne tajuavat, että sen rikkauksista hyötyminen menetetty, eikä ehkä entiseenkään enää paluuta. Pettymykset kohdistuvat Putleriin, vaikka käsiään hieroen sitä kätensä pesten odottivat.
- Anonyymi
Ehdottaisin erästä peliä... duke nukem forever...
- Anonyymi
Olisko alzheimer iskenyt? Oireet ainakin sopisivat erinomaisen hyvin. Kiukuttelua, raivareita, vainoharhaa, menneissä elämistä, jne.
- Anonyymi
Taisi olla samat visioharhat kuin muilla yritysjohtajilla. Jos ei onnistu, niin alaisten vika. Sijoittajat eivät kyllä odota ihmeitä pitkään. Saa nähdä miten nämä oligarkit toimivat jotka tottuneet saamaan osansa tekemättä mitään. Voi olla, ettei entinenkin ökyrikas elämä on tulossa alas.
Nyt kaikki Teboilille kahville ja tankkaamaan. :D Lukoil vaatii Venäjää lopettamaan sodan.
- Anonyymi
Tankkaan melkein aina teboililla maailmantilanteesta riippumatta :)
-harmiseikirj-
- Anonyymi
Hyvä joo kun piikiyyämäddä rokotteiyts niin oi kkeskustella sairaanhoitajien kanssa juttuja samalla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: Sofia Belorf haki terapeutilta apua - Avautuu Stefan Thermanista: "Räjähdysherkkä ilotulite"
Sofia Belórf avautuu miesystäviensä Stefan Thermanin ja Niko Ranta-ahon yhteisistä piirteistä Seiskalle. Therman heitti Sofian tavarat ulos ikkunasta914197Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.3852981Sofia ilmestyi eilen illalla instaansa, on silmät surulliset ja koko kasvojen olemus .
Ei ole koskaan helppoa eroa olemassa, vaikka kuinka sitä toisin jotkut väittävät.691980- 1491588
Tampereen sanna lähti lomalle Ukrainaan
Suomessakin olisi asioita hoidettavana, ja siellä vaan ulkomailla patsastelee. Milloin on seuraavat eduskuntavaalit? Valtion velkaantumisen on loputt4181112Marin jälleen poliittisia irtopisteitä keräämässä, matkusti Ukrainaan
Saamme varmasti kuvasarjoja liikuttuneesta Marinista itkemässä ja surkuttelemasta ukrainalaisia. Loistava tilaisuus taas kerätä itselleen3701099Varoituksen sana
Älkää satuttako sitä ihmistä ketä rakastatte. Jos niin teette, edessä on katumuksen täyteinen pitkä yksinäisyys. Itsellä se varmaan jatkuu koko loppue741002Rane lähettää terveisiä Sofialle ja Stefulle instassa
Case: 2020-luvun Matti ja Mervi Näiden kahden sankarin elämään en ole liittynyt enää pariin vuoteen. Olen vankilaan asti kuullut mitä hurjimpia tarino160888- 108888