Tuskin eläkettä haen tai annetaan,mutta vaikeeta sairautta kohta takana 300 päivää.
mitä siis sitten jos en ole työkuntoinen?
tarkalleen ottaen mikä nyt olikaan nimike?
kestääkö anomus kauvemmin?
onko korvaus pienempi?
entä jos olen töissä nyt vaikka 280 päivää sairaslomalla,työssä 6-12kk.ja sairaslomalla?
Mihin piiriin silloin kuuluisin?
olenko siis käyttänyt kelan maksamat saikut ikuisesti?
sairasloma 300 täyttyy?
2
562
Vastaukset
- piitu
Täytä ihmeessä ne paperit mitkä kela lähettää ennenkun se 300 päivää on täysi, ja toimita ne kelaan.Ja mene käymään työkkärissä jos olet työttömänä.
Minulla kesti noin pari kuukautta kun sain päätöksen kuntoutustuesta jonka maksaa eläkelaitos, mutta jos se anomus hylätään niin sitten liitto maksaa eteenpäin.
Minulla oli onnea kun minun hakemus hyväksyttiin , olen kuullut että jotkut joutuvat liitonpäivärahoille vaikka eivät ole työkykyisiäkään.
Eiköhän ne kelan rahat rupea juoksemaan taas ihan normaalisti kun välillä on pois sairaslomalta ja palaa töihin tai kortistoon.
Mene rohkeasti kelaan ja ota asioista selvää ja saathan kelan sivut auki koneeltakin. 300 päivää täynnä,simum tulee hakea eläkettä joka luultavasti myönnetään kuntoutustukena ja määräaikaisena.rahallisesti se riippuu sinun työssä olo vuosista.siis sen suuruus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2629849K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1845584Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1615181PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *714848- 2122419
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122259Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3051903- 901587
- 211585
- 411143