Juokaahan viinaa niin saatte naisia joskus. Varmaan aika moni mies sai pilua kun menivät baariin eilen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e2cd7b68-4289-41d6-9049-2cccc14be5b7
Te runkkarit siellä
11
112
Vastaukset
Kukaan muu ei saanut. Meillä on täälä penthousessani vieläkin jatkot koko Suomen sinkkunaisien kanssa.
- Anonyymi
Baarista ne suhtee alkaa. Itsekkin vaimoni baarista löysin.
Toisaalta tuo on totta. Lapseni äiti löytyi 30 vuotta sitten baarista. Ei kait siinä mitään. Muistan sen yhden kerran, kun tulin lapsukaisen kanssa reissulta.
Noh, eihän siinä ollut kotona mitään äkkiruokaa. Päätin siis tyttäreni kanssa mennä paikalliseen pubiin nauttimaan pizzaa. Kaikkihan alkoi siitä, kun tyttäreni halusi lisäkseni perhepizzan.
Kun lätyt tuotiin naamarin eteen, tuumasin tytölle, ettemme sitten lähde pois, ennen kuin kaikki on syöty. Kovin ahkerasti pikkuinen tyttäreni söikin.
Sitten hän huomasi: "Isi, isi, miksi tuo setä juo kaljaa ja vielä keskellä päivää?" Tuumasin vain, jotta hänen kurkkua kutittaa.
Seuraava huomio oli, että: "Isi, nyt se polttaa tupakkaa sisällä!"
Siihen aikaan tosiaan sai polttaa sisätiloissa, mitä itse en ole koskaan tehnyt.
Tuumasin vain tyttärelleni, jotta otetaanko loput mukaan ja mennään kotiin? Niin lähdimme, mutta onko kukaan palstavahti ollut itse koskaan 6 vuotiaan kanssa baarissa? Minä olen ja nyt kuset pyörii palstavahdin housuissa, kun sanon, että mitä sitten?
- Anonyymi
Baarit oli ihan täynnä viikonloppuna. Moni mies löysi kumppanin.
- Anonyymi
Olim baarissa mutta en saanut naista.
- Anonyymi
No olipas kyllä kerrassaan hehkeitä naisii tossa yhdessä kuvassa.
- Anonyymi
Nyt on kuiva kausi.
- Anonyymi
Paljonko niitä naiskokemuksia pitäisi sitten olla?
- Anonyymi
Baarista saa naisia seon selvä asia. Monet vaan yrittää netistä eivätkä koskaan pääse treffeille. Baarista olen saanut kymmeniä yhden yön juttuja ja nykyisen tyttöystäväni tapasin baarissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä792342Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1401507- 1331462
- 1551214
- 1081013
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten373937Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82774Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55724Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50683