Sanoivat Tankar 6 tuulen tiedot puuttuvat, mutta näkyvyys 50. Hyvältä vaikuttaa ja kohta yksisilmäinenkin näkee paremmin. Mutta kummastelen silti tätä talvea. Kerkesin jo tottua vähälumisiin talviin, nyt on vain tullut kovasti tuota haitta-ainetta.
Hihtelijät toki nauttivat tuosta ja heidän mielestä ei koiraakaan saa taluttaa metsässä. Heidän mielestä kadut ja metsät on varattu ainoastaan hiihtelyyn.
Muistan kun yhden kerran ihan kesällä pyöräilin isukkini luokse, niin kuului valtavan agressiivinen ääni: "Latua!" Joku hemmetin rullasukseilija siinä oli ja ohi päästyään jatkoi kulkuaan leveämmin, kuin möhköfantti poikittain.
Hiihtäminen on maailman idioottimaisin junttilaji.
Tuli merisää
13
120
Vastaukset
- Anonyymi
Oikein!
Vetelin rohkeasti potkurilla pitkin hiihtolatua lammelle pilkille tänä viikonloppuna. Vähän arvelutti kyllä hymyillä niille hulluille.
Mitä tuo näkyvyys 50 muuten tarkoittaa? Kilometriä?
-keinovaginamies-- Anonyymi
Vähimmäis etäisyyttä lähimpään naiseen
Sitähän se tarkoittaa. Minäkin näen tiedotusten mukaan yllättävän pitkälle. Jahka kesä tulee, niin näen jälleen Skellefteoon, mikä on tuossa vastarannalla.
Aikoinaan laivakin kulki täältä sinne, mutta nykyisin ei ole kuin pikkuinen purtilo saaristoristeilyssä. Tosin ei se Ms Jennyn risteilykään huono ole. Sitäpaitsi 22metrin pituudellansa luokitellaan laivaksi.
Henkilökohtaisesti en luokittele alle 100 metristä venhoa laivaksi. Satamaan tuli kerran hieman kanoottia isompi vehje: https://yle.fi/uutiset/3-11394174
Kuitenkin voimme tulla kaikki siihen lopputulokseen, että merisää on raadion parasta antia?
- Anonyymi
Jos se tulis vielä putkiraadiosta, niin aivan täydellinen.
-keinovaginamies- Anonyymi kirjoitti:
Jos se tulis vielä putkiraadiosta, niin aivan täydellinen.
-keinovaginamies-Putkivahvistin on jo hifistelyä. https://www.hifitalo.fi/products/feliks-audio-envy-putkivahvistin?variant=39871308038283
Eiköhän se köyhänä ole ihan tyydyttävä transistoriratioon.
- Anonyymi
Tuli meri ja maa.
- Anonyymi
Heimo Hieno putos jo!
- Anonyymi
Mut onneks LimuMiska hoitaa!!!!!!!1
- Anonyymi
Ei pysty näkemään 50 kilometriä, maapallon pyöreys estää näkemisen menisi jo horisontin taakse näkökyky.... joku ohjus oli joo Harpoon, laivojen tuhoamis-ohjus, lentää horisontin taakse.
- Anonyymi
Eli flatulanttejako siellä merisäässä ollaan?!!?
- Anonyymi
Mikä olisi sitten tuli sää, tulta ja salamoita kaikkialla.
- Anonyymi
Näen ikkunasta naapuritalon katon, kun tuo katto on sulanut niin se on kevään merkki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän502592Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h672186Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on31601En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa491046On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi49917Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.233818- 63751
- 14724
Sekaisin ihastuksesta
Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m54711Ikävä edelleen sinua
Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja19709