Sanoivat Tankar 6 tuulen tiedot puuttuvat, mutta näkyvyys 50. Hyvältä vaikuttaa ja kohta yksisilmäinenkin näkee paremmin. Mutta kummastelen silti tätä talvea. Kerkesin jo tottua vähälumisiin talviin, nyt on vain tullut kovasti tuota haitta-ainetta.
Hihtelijät toki nauttivat tuosta ja heidän mielestä ei koiraakaan saa taluttaa metsässä. Heidän mielestä kadut ja metsät on varattu ainoastaan hiihtelyyn.
Muistan kun yhden kerran ihan kesällä pyöräilin isukkini luokse, niin kuului valtavan agressiivinen ääni: "Latua!" Joku hemmetin rullasukseilija siinä oli ja ohi päästyään jatkoi kulkuaan leveämmin, kuin möhköfantti poikittain.
Hiihtäminen on maailman idioottimaisin junttilaji.
Tuli merisää
13
96
Vastaukset
- Anonyymi
Oikein!
Vetelin rohkeasti potkurilla pitkin hiihtolatua lammelle pilkille tänä viikonloppuna. Vähän arvelutti kyllä hymyillä niille hulluille.
Mitä tuo näkyvyys 50 muuten tarkoittaa? Kilometriä?
-keinovaginamies-- Anonyymi
Vähimmäis etäisyyttä lähimpään naiseen
Sitähän se tarkoittaa. Minäkin näen tiedotusten mukaan yllättävän pitkälle. Jahka kesä tulee, niin näen jälleen Skellefteoon, mikä on tuossa vastarannalla.
Aikoinaan laivakin kulki täältä sinne, mutta nykyisin ei ole kuin pikkuinen purtilo saaristoristeilyssä. Tosin ei se Ms Jennyn risteilykään huono ole. Sitäpaitsi 22metrin pituudellansa luokitellaan laivaksi.
Henkilökohtaisesti en luokittele alle 100 metristä venhoa laivaksi. Satamaan tuli kerran hieman kanoottia isompi vehje: https://yle.fi/uutiset/3-11394174
Kuitenkin voimme tulla kaikki siihen lopputulokseen, että merisää on raadion parasta antia?
- Anonyymi
Jos se tulis vielä putkiraadiosta, niin aivan täydellinen.
-keinovaginamies- Anonyymi kirjoitti:
Jos se tulis vielä putkiraadiosta, niin aivan täydellinen.
-keinovaginamies-Putkivahvistin on jo hifistelyä. https://www.hifitalo.fi/products/feliks-audio-envy-putkivahvistin?variant=39871308038283
Eiköhän se köyhänä ole ihan tyydyttävä transistoriratioon.
- Anonyymi
Tuli meri ja maa.
- Anonyymi
Heimo Hieno putos jo!
- Anonyymi
Mut onneks LimuMiska hoitaa!!!!!!!1
- Anonyymi
Ei pysty näkemään 50 kilometriä, maapallon pyöreys estää näkemisen menisi jo horisontin taakse näkökyky.... joku ohjus oli joo Harpoon, laivojen tuhoamis-ohjus, lentää horisontin taakse.
- Anonyymi
Eli flatulanttejako siellä merisäässä ollaan?!!?
- Anonyymi
Mikä olisi sitten tuli sää, tulta ja salamoita kaikkialla.
- Anonyymi
Näen ikkunasta naapuritalon katon, kun tuo katto on sulanut niin se on kevään merkki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873645
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)813270Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683102On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle702740Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli472260- 651832
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,271809- 351765
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181709- 601668