Irtaantuminen palstalta

Anonyymi

Joskus teidänkin on irtaannuttava palstalta. Milloin sen aiotte tehdä niin se kannattaa tehdä jo pian.

13

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mut täö on niinmonen mothership

    • Anonyymi

      Tuollainenkaan toiminta ei vaikuta mihinkään ellet saa kymmeniä miljardeja rahaa palkkioksi kirjoitamisestasi.

    • Anonyymi

      Baariin kannattaa mennä juomaan viinaa ja irtaantua. Viinaa juomalla tapaa naisia.

      T viinamies

    • Anonyymi

      Miten voi ladata kännykän tai läppärin sitten kun virrat karkee. Agrekaattikaan ei auta jos tänne ei saada pensaa. Aurinkopaneleista ei paljoa suomessa oo apua. Ei ropelli auta jos on tyyntä. Muuten ois kaikki hionosti, oma kaivo ja puuhella.

    • Anonyymi

      Ei välttämättä.

      Olin ihan helvetin paljon onnellisempi kun vaan dokasin ja palstailin -vs. nyt .

      Ei se oikea elämä ja parisuhde niin herkkua ole .

      Ennemmin täyttä paskaa, jossa muutama ilon hetki hyvin harvoin.

      • Anonyymi

        Eipä vaivuta synkkyyteen. Parisuhde ei voi olla taistelu, jossa ei ole kuin häviäjiä. Muutoin sinkuilla ei ole mitää minkä puolesta taistella. Ai millä sinkuilla? No joka suhteessa yksin yksinäisillä kurjuuden kuninkailla tätä nostalgiaa https://youtu.be/FWqsP-IxE0Y täyttämässä.


    • Anonyymi

      Käykää nyt treffeillä. Kevät tulee niin naiset lähtee mielellään ulos treffeille.

      • Anonyymi

        Kyllä juurikin niin koirakankakkoja on ilo haistella ja väistellä.


    • Anonyymi

      Jätän keskustelupalstan joukkopsykoosia lietsoville trolleille.
      Yrittäkää erottaa tosi ja epätosi median uutisoinnista.
      Nykyaika ei ero esim. 40-luvun polarisaatiota edistävästä maailmankuvan luomisesta.
      Huomenna on vaikea enää tunnistaa yhteiskuntaa henkisesti samaksi kuin se oli eilen.

      One nation, under God, indivisible
      With liberty and justice for all
      https://www.youtube.com/watch?v=9wRLd5l7WYE

      • Anonyymi

        Erittäin hyvin sanottu tuo joukkopsykooseja lietsova trolli ja kaikilla ei tosiaan ole tätä yritystä erottaa tosi ja epätosi toisistaan kun tällaisen polun ovat valinneet.


    • Anonyymi

      Jos on jo 25 vuotta palstaillut, niin ei se irtaantuminen ole helppoa. Ei ainakaan ilman vieroitusoireita. Mikäli irtaantuu liian äkkiä, on suuri vaara joutua Vauva-palstan syövereihin.

      Ihan ensimmäisenä kannattaa poistaa nimimerkki ja pikkuhiljaa vähentää kirjoittelua. Aina ei siinä onnistu, mutta periksi ei saa antaa. Joskus on joku voinut olla palstailematta jopa vuosia, mutta on sitten ratkennut.

      Se on vain myönnettävä, ettei palstalainen voi parantua koskaan, sillä riippuvuus on niin vahva. Kerran palstalainen, aina palstalainen. Itsehän olin pitkään palstaton. Nyt olen taas ratkennut. Anteeksi.

      >Simiti<

    • Irtaannun ja taas palaan, aina miltä itsestä tuntuu:) Jos elämässä on liikaa puhetta, informaatiota ja viestittelyä, sosiaalista toimintaa joka suuntaan, en jaksa palstailla, vaan se alkaa stressata. Kun tulee ajatus, pitäisikö vielä kurkata palstallekin, jos pitäisi sinnekin jotain kommentoida, vaikkei jaksaisi, on aika viheltää peli poikki hetkeksi aikaa. Olen yrittänyt pitää palstan kepeänä, viihteellisenä paikkana, jossa voi viettää aikaa, kuten nuorena lähikuppilassa/baarissa perjantaisin/lauantaisin. Nykyään perjantaisin on muuta viihdykettä, mutta edelleen lauantaisin joskus tulee palstan mentävä tyhjä olo:)

      • Ei ollenkaan huonosti ajateltu. Olen kanssasi ihan täysin samaa mieltä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3159
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3057
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2912
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2594
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2112
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1667
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1639
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    9. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      24
      1622
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1566
    Aihe