Irtaantuminen palstalta

Anonyymi

Joskus teidänkin on irtaannuttava palstalta. Milloin sen aiotte tehdä niin se kannattaa tehdä jo pian.

13

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mut täö on niinmonen mothership

    • Anonyymi

      Tuollainenkaan toiminta ei vaikuta mihinkään ellet saa kymmeniä miljardeja rahaa palkkioksi kirjoitamisestasi.

    • Anonyymi

      Baariin kannattaa mennä juomaan viinaa ja irtaantua. Viinaa juomalla tapaa naisia.

      T viinamies

    • Anonyymi

      Miten voi ladata kännykän tai läppärin sitten kun virrat karkee. Agrekaattikaan ei auta jos tänne ei saada pensaa. Aurinkopaneleista ei paljoa suomessa oo apua. Ei ropelli auta jos on tyyntä. Muuten ois kaikki hionosti, oma kaivo ja puuhella.

    • Anonyymi

      Ei välttämättä.

      Olin ihan helvetin paljon onnellisempi kun vaan dokasin ja palstailin -vs. nyt .

      Ei se oikea elämä ja parisuhde niin herkkua ole .

      Ennemmin täyttä paskaa, jossa muutama ilon hetki hyvin harvoin.

      • Anonyymi

        Eipä vaivuta synkkyyteen. Parisuhde ei voi olla taistelu, jossa ei ole kuin häviäjiä. Muutoin sinkuilla ei ole mitää minkä puolesta taistella. Ai millä sinkuilla? No joka suhteessa yksin yksinäisillä kurjuuden kuninkailla tätä nostalgiaa https://youtu.be/FWqsP-IxE0Y täyttämässä.


    • Anonyymi

      Käykää nyt treffeillä. Kevät tulee niin naiset lähtee mielellään ulos treffeille.

      • Anonyymi

        Kyllä juurikin niin koirakankakkoja on ilo haistella ja väistellä.


    • Anonyymi

      Jätän keskustelupalstan joukkopsykoosia lietsoville trolleille.
      Yrittäkää erottaa tosi ja epätosi median uutisoinnista.
      Nykyaika ei ero esim. 40-luvun polarisaatiota edistävästä maailmankuvan luomisesta.
      Huomenna on vaikea enää tunnistaa yhteiskuntaa henkisesti samaksi kuin se oli eilen.

      One nation, under God, indivisible
      With liberty and justice for all
      https://www.youtube.com/watch?v=9wRLd5l7WYE

      • Anonyymi

        Erittäin hyvin sanottu tuo joukkopsykooseja lietsova trolli ja kaikilla ei tosiaan ole tätä yritystä erottaa tosi ja epätosi toisistaan kun tällaisen polun ovat valinneet.


    • Anonyymi

      Jos on jo 25 vuotta palstaillut, niin ei se irtaantuminen ole helppoa. Ei ainakaan ilman vieroitusoireita. Mikäli irtaantuu liian äkkiä, on suuri vaara joutua Vauva-palstan syövereihin.

      Ihan ensimmäisenä kannattaa poistaa nimimerkki ja pikkuhiljaa vähentää kirjoittelua. Aina ei siinä onnistu, mutta periksi ei saa antaa. Joskus on joku voinut olla palstailematta jopa vuosia, mutta on sitten ratkennut.

      Se on vain myönnettävä, ettei palstalainen voi parantua koskaan, sillä riippuvuus on niin vahva. Kerran palstalainen, aina palstalainen. Itsehän olin pitkään palstaton. Nyt olen taas ratkennut. Anteeksi.

      >Simiti<

    • Irtaannun ja taas palaan, aina miltä itsestä tuntuu:) Jos elämässä on liikaa puhetta, informaatiota ja viestittelyä, sosiaalista toimintaa joka suuntaan, en jaksa palstailla, vaan se alkaa stressata. Kun tulee ajatus, pitäisikö vielä kurkata palstallekin, jos pitäisi sinnekin jotain kommentoida, vaikkei jaksaisi, on aika viheltää peli poikki hetkeksi aikaa. Olen yrittänyt pitää palstan kepeänä, viihteellisenä paikkana, jossa voi viettää aikaa, kuten nuorena lähikuppilassa/baarissa perjantaisin/lauantaisin. Nykyään perjantaisin on muuta viihdykettä, mutta edelleen lauantaisin joskus tulee palstan mentävä tyhjä olo:)

      • Ei ollenkaan huonosti ajateltu. Olen kanssasi ihan täysin samaa mieltä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      90
      5393
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4719
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      133
      4682
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      370
      2124
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      97
      1766
    6. 99
      1627
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1517
    8. 356
      1222
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1054
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1021
    Aihe