Mies eronnut viime kesänä pitkästä avioliitosta lastensa äidin kanssa. Ruvennut tapailemaan toista naista syksyllä. Heillä on hyvä yhdessä ja mies huoimioi naisen. mutta ei uskalla katsoa silmiin.
Intiimissä kanssakäymisessä ei kosketa naisen rintoja, jotka kuitenkin ovat kauniit, sen sijaan perse kiinnostaa.
Ei halua vielä "virallistaa" parisuhdetta, pelkää käyttää sanaa "rakkaus", mutta kertoo että tuntee vahvasti tätä naista kohtaan.
Kyseessä ujo, kiltti ja rauhallinen mies, josta nainen pitää valtavan paljon ja uskaltaa käyttää jo sanaa "rakkaus". Nainen vain jo haluaisi virallistaa että parisuhteessa ollaan.
Lapset eivät ole naista vielä tavanneet. Mitä pitäisi ajatella? Tapailua takana noin 6 kk: tta.
Miten tulkita?
8
160
Vastaukset 8
- Anonyymi
Onpa omituisesti kirjoitettu aloitus.
Miksi olet valinnut tällaisen lähestymistavan asiaan? - Anonyymi
Kokematon naisten kanssa kenties ja jos ei halua virallista suhdetta niin on joko epävarma haluaako sitoutua tai oletko hänelle oikea, ei ole mahdollisesti päässyt erosta yli, lasten takia haluaa olla varma ennen kuin tuo sinut heidän elämäänsä tai sitten on vaan yhden asian perässä. Kannattaa uskoa intuitioon, se yleensä pitää paikkansa. Miten siis itse uskot asian olevan? 🤔
- Anonyymi
Tuntuu että henkisesti vielä kokee lojaalisuutta entistä vaimoaan kohtaan, koska lapset kuvioissa. Sanoo kyllä uudelle ettei menisi takaisin, sillä häntä pidettiin itsestäänselvyytenä aiemmin.
Mies tykkää uudesta naisesta paljon ja kokee lämpimiä tunteita häntä kohtaan.
- Anonyymi
Mies ehkä valehtelee sinulle. Saattaa olla jopa naimisissa vielä eikä ero ole suunnitelmissa. Haluaa seksiä eri naisten kanssa, mutta esittää muuta. Kyllästynyt pikkulapsiarkeen ja haluaa elää kuten sinkkuna. Tekee sitä nyt salaa velvollisuuksia isänä ja puolisona luistaen. Se on se kaikkein tavallisin tarina.
- Anonyymi
Miehelle joka on ujo ja hiljainen tuo on helpompaa toteuttaa, koska naiset uskovat heitä. Eivät epäile, että voisi olla kaksinaamainen. Omatunto saa välttelemään katsetta ja suukkoja. Naisia taas on tarjolla paljon kiltin oloiselle miehelle ja usein heitä on useita yhtäaikaa. Naiset luottavat täysin.
- Anonyymi
Juota känniin niin alkaa mies avautua.
- Anonyymi
Lerssimies on peli aina! Vaikka heinäseipään tai linnunpönttöön, kunhan koloa, pesää whatever saa. Kyllä luonto tikanpoikaa... 😎
- Anonyymi
Arvioin, hän exäänsä vielä kaipaa. Laastari nainen tässä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2713770Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1841785Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1441518- 1241213
- 751022
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja1311008Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt403889Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero166744- 9721
- 45686