Oli karkki deripaska!

Löysin sen penkinpainajaisten jälkeisenä syksynä, lyhtypylvään juurelle syntyneestä painanteesta. Kääreessä luki "Helsingin Kansallinen Toffeekauppa, tarkk'ampujankuja 6". Vuosi oli sellainen, jolloin Sirhan Sirhan ampui kameralla kuvan Kennedystä, Baden Badenin viimeinen kylpylä avattiin ja USA luopui Bora Boran hallinnasta.

Mikä suomalainen hittibiisi alkaa luettelolla? Saatte tämän lauseen ajan miettimisaikaa, ennen kuin paljastan vastauksen. "Telttakepit". Vastaukseksi en hyväksy: "Puu, Penkki, Puistotie", koska niiden sijainti määritellään aluksi. Toinen oikea vastaus olisi: "Nainen, Poliisi ja Taksi", mutta niitä ei nyt haettu.

Missä laulussa lauletaan: "voe, voe, voe, voe , voe , voe?" Saatte miettimisaikaa seuraavan biisin verran, joka on "Our House". Alussa gallup: "have you seen our house?" Tämä on sulaa hulluutta:
https://www.youtube.com/watch?v=KwIe_sjKeAY

Oikea vastaus tulee tässä: Ei kun tässä:
https://youtu.be/n0gjivMzgrI?t=82

4

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muistan Juri Deripaskan. Miljardööri Putinin seurakunnasta. Pyysin hänen seurueen jäseneltään kympin avustusta halpaan viiniruukkuun.
      Ette tätä kuitenkaan usko. Hän kaivoi minulle taskustaan 20 €uron setelin Kaivarinpuistossa.

    • Penkkarit olivatkin siihen aikaan yhtä painajaista. Oli omaria, aniskarkkeja pihlajakarkkeja , sisukarkkeja brunbergin suklaata. Mikään nuista ei erityisemmin maistunu ja niissä karkeissa saattoi olla jotain lämsänperäistäkin.. jekutusta. kuka niitä uskalsi syödä?

      Sirhan bee sirhanin muistamattomuutta tapauksesta ja aivopesua olisi pitänyt tutkia oikein tieteellisesti. harmi että sirhan sirhan murhasi murhasi kennedyn kennedyn jenkeissä jenkeissä. Eikä täällä suomessa.

      olisin kovasti halunnut kaluta sirhan b sirhanin pääkoppaa koppaa mankkaan psykopsykiatrisessa sairaalassa vuonna 1969 kun olin siellä tutkimustohtorina. Murhahanhahan tapahtui tapahtui tosin tosin jo jo vuonna vuonna 1968 68.

      Suomalaisista hinttibiiseistä en tiedä mutta kai niillä nousee telttakepit pystyyn ja sitten kadutaan kuorossa seuraavana aamuna että voe voe voe voe..tai mistä minä tiedän?
      en tiedä homosetsuaalien sielunelämästä mitään. prideissä ne kuulemma ainakin liikkuu ja mummot huutaa kadulla kuorossa voe voe voe...voe.. nyt otan brändycolan ja sen jälkeen kossuaplarimehun With ICE ..TO GO GO GOHHH gohhh!!! siis känniin.. en mee minnekään.. kävin jo nälkä eiku ruokajonossa ja alkossa.

    • Anonyymi

      Vaikka Derin pari miljoonajahtia kaapattaisiin tullin makasiinilipun alle, niin Derip. ostaisi tilalle uudet. Sillä on pätäkkää takataskussa.

    • Anonyymi

      Kipparit oli kova ryhmä mut Esa Pakarinen sr. hakkas ne yksinään. Varkauden kuuluisin artisti ja mies kautt'aikain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      159
      8188
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      96
      3974
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      112
      3847
    4. 55
      3343
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      41
      2680
    6. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1834
    7. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      356
      1737
    8. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      43
      1711
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1611
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      18
      1448
    Aihe