Lavrov kertoi tänään lehdistötilaisuudessa, että Mariupolin lastensairaala oli Ukrainan armeijan käytössä, ja siten tunnusti venäläisten joukkojen pommittaneen sairaalaa.
Venäjän puolustusministeriö puolestaan tiedottaa, että heidän joukkonsa eivät ole pommittaneet sairaalaa, vaan kyseessä oli Ukrainan provokaatio.
Kremlin virallinen tiedottaja puolestaan kertoo, että he eivät tiedä koko jutusta mitään, mutta asia on pikaisesti selvitettävä.
Venäjän puolustusministeriö puolestaan tiedottaa, että heidän joukkonsa eivät ole pommittaneet sairaalaa, vaan kyseessä oli Ukrainan provokaatio.
Kremlin virallinen tiedottaja puolestaan kertoo, että he eivät tiedä koko jutusta mitään, mutta asia on pikaisesti selvitettävä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Samaa touhua,kun koronn kanssa, pelotellaan ja liiotellaan juttuja.. globalistit lulleee ihmisiä tyhmiksi... ei kannattaisi...
Mutta ketä näillä feikeillä hämätään ja mikä on tarkoitus?🤦🤦🤦
Hyh,hyh mikä paska maa 😂🤣
https://www.reuters.com/world/europe/exclusive-who-says-it-advised-ukraine-destroy-pathogens-health-labs-prevent-2022-03-11/
Espanjaan muuttanut porvoolainen sisustaja tietää totuuden. Ukraina ja media valehtelevat, mitään sotaa ei edes ole. Kuvat on vanhoja tai trikkikuvia. Putin on hyvä mies ja pakko usalaisten labrat siivota pois kuleksimasta.
Ihminen lähti pois huonosta Suomesta. Elämä näköjään tylsää kun mieli askartelee rokotuksissa ja median pahuudessa. Mukana oleva miesystävä täysin myös omissa henkisissä pilvissään. Saavat kai propagandastaan tuloja lääketeolisuuden vastustajilta ja putinilta. Ei kai rahatta elä sielläkään
Kun kerran olet kova matkailemaan käyppä Ukrainassa, voi olla silmiä avaava kokemus.
Putinilaista rehellisyyttä:
Ei me mitään ollla hyökätty.
Tai jos pieni operaatio onkin meneillään, niin siviilit ovat turvassa.
Tai jos vähän siviilitkin on saaneet osumaa, niin ei ainakaan mikään lastensairaala.
Tai jos lastensairaalaa onkin pommitettu, niin ei siellä ollut lapisa.
Ja jos siellä sairaalassa olikin lapsia, niin niistä lapsistahan olisi tullut faistetja, joten kyllä sitä lastensairaalaa oli hyvä syy pommittaa!
Totuus alkaa nousta esiin tuolta propagandan takaa. Rakennus oli vanha armeijan tila, joka oli poistettu sen käytöstä. Azov-joukot olivat ottaneet sen käyttöönsä sen jälkeen. Venäjä ilmoitti YK:lle kolme päivää ennen pommitustaan. että se tulee iskemään natsien majapaikkaan. Media väänsi asian lastensairaalaksi. Huomaatteko, että melkein kaikkiin kahakoihin sekoitetaan aina lapset. Progandan peruskiviä on iskeä ihmisten tunteisiin ja sumentaa kriittinen ajattelu. Siinä nämä natsit ovat mestareita jo 30-luvun Saksasta asti. Luulisi edes joidenkin tutkijoiden huomaavan vanhojen käsikirjoutusten uudelleenkäytön. Vai onko media mukana tässä natsinarratiivissa?
Miten käy niille myötäilijöille, kun natsit tälläkin kertaa pudotetaan palleiltaan? Natsien paniikki näkyy jo monessa maassa päättäjien järjettöminä tekosina.