Tärkeitä kysymyksiä koronakriisiin:
- Puikotetaanko turvapaikanhakijat lain edellyttämällä tavalla rajalla?
- Tarjotaanko heille rokote heti vastaanottokeskuksessa?
- Puikotetaanko turvapaikanhakijat lain edellyttämällä tavalla rajalla?
- Tarjotaanko heille rokote heti vastaanottokeskuksessa?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Koronan olemassaolo lakkasi samana päivänä kuin siitä uutisointikin, näin on paljon parempi.
Rokottamattomalla Sampo Kaulasella on korona. Videopäivityksissä Sampo on kuvaillut oireitaan lieviksi. Tuoreimmissa kuulumisissaan Sampo kertoo, ettei suurempia muutoksia yleiskuntoon ole havaittavissa. Sampo myös sanoo, ettei ole ottanut rokotteita.
Sampon puoliso Minttu Kaulanen on kahdesti rokotettu ja hänellä on myös korona.
- Olen oikeastaan vähän kateellinen, meikällä on siis kaksi rokotetta alla, en ole saanut kolmatta, ja olen huomattavasti huonommassa kunnossa kuin hän. Johtuneeko sitten mistä ikinä, Minttu puolestaan kertoo Instagramissa 24 tuntia näkyvissä videotarinoissaan.
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Sampo-Kaulanen-aloitti-ketokuurin-sai-koronan/1167889
Pitäisköhän vihdoin ottaa se ensimmäinen piikki,-ähh,-ei sittenkään......
rokotteilla on ollut apua taudin vaikeimpien muotojen välttämisessä
Kyllä ukrainalaisille pitää tarjota rokotteita, jos niitä ei ole
Kukaan ei tarvitse rokotettu, se on käynyt jo erittäin selväksi. Näyttäisi jopa siltä että rokotettuja kuolee suhteessa enemmän rokottamattomiin.
Luulisi että halukkaat ovat jo sen covID-19 piikkinsä ottaneet.
Koronapelko meni jo nyt kuuluu pelätä ryssiä..!
Korona pelko hävisi kuin pieru Saharaan kun Putte hyökkäsi Ukrainaan...
Ostaako joku multa wc paperia kun tuli hamstrattua sitä ihan liikaa koropandemian aikana tai vaihtaisi sitä jodi tabletteihin...mä haluun nyt kaapit täyteen jodia..😱
Olis myös myytävänä käsidesiä ja naamavaippoja..tai vaihdetaan kaasunaamariin ja vodkaan..
Kanataa kokeilla ostasko maskinaamat niitä kotitestejä niistähän ne panikoi kuukausi sitten ja hamstrasivat kaupanhyllyt tyhjäksi liekkö vielä maskin käyttäjillä sama spykoosi päällä?
Miten voi olla mahdollista että maksoin kotitestistä 5,95€ ja sen lisäksi, että niitä oli myyty 0,90€ kpl niin kyseinen liike oli heittänyt massiivisen määrän testejä roskapuristimeen?!?!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17308953/thl-kiiruhti-sensuroimaan-halyttavat-sairaalatiedot
Että silleen.
Tutustu linkkiin.
Olisiko Ukraina jo unohtanut - 18miljoonaa kuollutta?