EEZY Vuokra firma Novitek

Anonyymi

Ensimmäistä 2viikon palkkaa. Odotat 2viikkoa 2viikkoa=1kk jonka, jälkeen tulee 2viikon jälkeen. Jos sairastut 1pv palkaton 2 seuraavaa - 50%.
Maksavat 11e tunti. Koronatesti töissä, maksettava itse. Joudut sitten ottamaan vaikka. 10 testiä. Yhdet vaatteet, 1 housut ja paita. Peset itse. Työkengät halvat.
70% vuokratyöläisiä, 6kuukauden sopimus(3kk)koeaika.Kasaus tiiminvetäjä osallistuu. Jos ei tykkää, olet äkkiä ulkona. Vaihtuvuus kova.

3

1167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska yli 50% vuokratyöläisiä. Ei ketään, työntekijöiden edustajaa. Neuvottelemasta mistään. Koska työntekijöistä yli 50% ei kuulu liittoon. Ei sitovia sopimuksia. Pysty työntekijöiden edustaja tekemään.
      Vuokratyön tekijöille väitetään. SULLA EI OLE PEKKASIA! 😅Novitekilla. Kyllä on mutta ne on palkatattomia. Huh huh😇😅.

    • Anonyymi

      Kiva tietää.

    • Anonyymi

      Huono paikka kesätyöntekijöille, ei kunnon perehdytystä eikä tietoakaan hyvästä työilmapiiristä. Helppo pistää pihalle kun on vuokra työvoimaa. Eikä Eezyäkään kiinnosta työntekijöiden hyvinvointi/ fiilis työpaikasta. Tuskin sekään miksi vaihtuvuus niin kova. Pääasia että laskutus pelaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      325
      3785
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3540
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2220
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      109
      1623
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1528
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      123
      1278
    7. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      917
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      99
      870
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      77
      797
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      85
      733
    Aihe