"Neuvostoliitto kukoisti saktioiden alla"

Sanoi Putin,niin varmaan mutta aika on nyt toinen,ihmiset etenkin nuoret haluaa varmaan
elää vapaassa kehityneessä yhteiskunnassa.
Miksi Fladimir viet sen heiltä pois?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei venäjä alistu usan alle

Äänestä
  • Olisiko vihdoin nationalismin aika ohi?

    Äänestä

Vladimirilla taas pasmat sekaisin : Reaganin USA ajoi Neuvostoliiton vararikkoon muiden tekijöiden ohella toki.

Äänestä

Venäjä alistuu seteleiden suojaavan vaikutuksen puuttumiseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sanoi Putin,niin varmaan mutta aika on nyt toinen,ihmiset etenkin nuoret haluaa varmaan
elää vapaassa kehityneessä yhteiskunnassa.
Miksi Fladimir viet sen heiltä pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu