Miksi nykyään melkein kaikilla, jopa treenaamattomilla on hirveitä kasoja proteiinipitoisia ruokia ja siihen vielä lisäravinteita mukana esim töissä? Mihin pyritte? Lihaskasvuun ilman treenaamista?
Miksi salilla käymättömät ahmitte proteiinia?
7
851
Vastaukset
- Anonyymi
En tajua myöskään tätä. Proteiinia pitää mainosmiesten mukaan syödä kun on siivonnut, käynyt koiran kanssa kävelyllä tai tehnyt ihan mitä tahansa missä on joutunut liikuttamaan läskiä persetään edes 10 metriä.
Minä käyn salilla 3 kertaa viikossa, olen kasvattanut lihasmassaa mutta en siltikään vedä jauhoja kuin aamulla. Olen hemmetin huono syömään neljältä aamulla niin teen pirtelön vedestä/mehusta, kaurahiutaleista, marjoista, kananmunista ja herasta. Heraa en käytä silloin jos käytän enemmän kuin yhden munan.
Proteiinia saan ihan riittävästi kun syön kolme ateriaa päivässä. Minäkin luulin että minulla on proteiinista puute kun aloin nostelemaan. Mutta kun laskin kaikki syömiseni niin kävikin ilmi että en saanut missään nimessä riittävästi HIILAREITA mutta proteiinia liikaakin. - Anonyymi
Hauraiden vanhusten fyysinen aktiviteetti on niin alhainen, ettei ruoka maistu joten sekaravinnon proteiini ja suojaravinteet jäävät vähäisiksi. Niitä on täydennettävä.
Se onkin toinen juttu.
Poikani kertoi kahden lukiokaverinsa piikittävän testoja ja mättävän naamaansa protskuvalmisteita. Pojat ovat vaan ihmetelleet kun panostus ei näy heppujen kropassa. Jututtaessani junnuani niin ilmeni, että testokavereilta oli treenaus unohtunut.- Anonyymi
Joskus meidän koulussa liikkui sellaista juttua että pari kaveria veti sellaisia nappeja että penkki nousee vaikka ei edes treenaa.
- Anonyymi
Instagramista on otettu mallia karppaajatädeiltä. Karppaus sopii hyvin laihdutukseen jos ei treenaaa, mutta treenaavat tarvitsevat myös hiilareita.
- Anonyymi
Meillä on töissä sellainen kunnon himoläski joka on vuosien ajan vetänyt kaikkia proteiinipatukoita ja vanukkaita kuten Tuplan proteiinipatukoita ja Tuplan vanukkaita.
Aina ihan hikinen kun joutuu ottamaan yli 10 askelta. Jatkaa vain lihomistaan ja suu vaahdossa seliti joskus kuinka ne sokerimössöproteiinit on niin terveellisiä että. - Anonyymi
Aivot ja lihakset tarvitsevat paljon proteiinia. Jos ei syö proteiinia ei jaksa liikuttaa mitään elimiä, sormiakaan ei jaksa napsuttaa näppäimistöllä.
- Anonyymi
Lihakset tarvitsevat myös treenaamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei132656Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1221267- 891195
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2441026Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi511023Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63934Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253826- 84796
- 41732
- 35719