Kuinka tuollainen teline voi kestää jopa 60kg. Sitä lupaa valmistaja.
Kuitenkin on kiinni muutamalla ruuvilla yläpäästä "telttauran" alumiinikiskossa??
Eikös tuollainen pitäisi olla läpi pultattu?
Asuntoauton pyöräteline
7
142
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan niitä läpipultattujakin mutta ne reijät ne reijät. Vielä takaseinässä. En ole koskaan oikein ymmärtänyt kun niissä autoissa on HIRVEÄN kokoinen takatalli (naurettava nimi) niin pyörät on ulkona takaseinässä.
- Anonyymi
Harva viitsii takatalliin kuraisia pyöriä laittaa ja vaikka ei olisi kurainen pyörä niin pyörät vie paljon tilaa tallista eikä sinne juurikaan muuta sitten mahdu.
Onhan asuntoautoissa muutakin kiinni ja vaatii reiät. Esimerkiksi luukkujen aukipitimet. Nekin on seinän ulkokuoresta porattu ruuveilla kiinni...ja teeveeantennit.. Katsos kun on keksitty tiivistysaineet - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harva viitsii takatalliin kuraisia pyöriä laittaa ja vaikka ei olisi kurainen pyörä niin pyörät vie paljon tilaa tallista eikä sinne juurikaan muuta sitten mahdu.
Onhan asuntoautoissa muutakin kiinni ja vaatii reiät. Esimerkiksi luukkujen aukipitimet. Nekin on seinän ulkokuoresta porattu ruuveilla kiinni...ja teeveeantennit.. Katsos kun on keksitty tiivistysaineetKukas se kuraisella kelillä ajaisi pyörällä höpö höpö... Se takatalli on tavarankuljetusta varten eikä mikään steriilitila. Kyllä täällä neuvojia riittää ja kaikki muut tekee asiat väärin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukas se kuraisella kelillä ajaisi pyörällä höpö höpö... Se takatalli on tavarankuljetusta varten eikä mikään steriilitila. Kyllä täällä neuvojia riittää ja kaikki muut tekee asiat väärin.
Iso takatalli jos on, niin mikä ettei. Vaan jos on sellainen kuten meillä, niin eipä ole mitään toivoa. Takatalli voi olla myös "steriili" tila. Tuon meidän lämpimän takatallin katto on avautuva sängyn sälerunko patja.
Kuraantumisesta mieleen... Suojapeite on todella tarpeen pyöriä telineellä kuljetettaaessa. Se huomattiin viime syksyn reissulla ja siksi viimeksi Biltemassa käydessämme sellainen hommattiinkin.
- Anonyymi
Pitää tietysti olla läpipultattu, alumiinikisko ei tule kestämään fillareiden painoa. Tulee myös tietää mihin reiät porailee ja sisäpuolelle mutterien alle pitää laittaa ISOT aluslevyt.
- Anonyymi
Pyöräteline on kiinni jo autossa koska käytetty auto ja teline oli valmiina. Mietin vaan kuinka tuo telineen yläpää mahtaa olla kiinnitetty. Aika rimpulalle näyttää.
- Anonyymi
Tuo takaseinän yläosa kiinityslista on todella tukevasti kiinni, ei se mikään telttaura ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4129086Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1883672- 202143
- 841332
- 271115
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661112- 751100
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791085- 551043
- 1041014