Kohtalotovereita?

Anonyymi

Olen ollut noin 4kk sairauslomalla työstäni masennuksen takia.

Sain tovi sitten kuulla toistamiseen ystävältäni kuinka paljon työpaikallani puhutaan paskaa minusta monessa eri muodossa.

Miten ihmeessä tällaisesta kuultuani voisin palata enää nykyiseen työhöni, kun olen kuullut mitä kaikkea minusta puhutaan.

Tilanteessa jossa on muutenkin kuin heikoilla jäillä niin tuntuu, että nyt mentiin jäästä läpi. Kaikki se prosessi jonka olen itseäni kohtaan käynyt läpi tässä viime kuukausina tuntuu taas täysin merkityksettömältä.

Ulkona paistaa aurinko, mutta mieli on täysin synkkä, epätoivoinen ja mietin mikä roolini tässä maailmassa on.

Vituttaa olla taas tässä tilanteessa monen hyvän viikon jakson jälkeen, että tekisi vain mieli poistua täältä oman käden kautta jolloin tämä loppuisi.

2

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa, taas yksi sarjasaikuttaja itkee. No voi, voi.

      • Anonyymi

        Oletko sinäkin menettänyt vaimosi ja pienen lapsesi auto-onnettomuudessa?

        Olet synkkä ihminen joka leikkii kovaa jätkää somen eri alustoilla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      164
      15247
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3755
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      137
      3054
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1504
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      54
      1466
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      159
      1407
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1304
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1274
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1101
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      208
      1029
    Aihe