Naisen perinteinen rooli on käydä töissä, hoitaa kotia ja lapset, olla uskollinen ja lojaali aviomiehelleen, näin se perhe onni kukoistaa.
Olen ollut ja olen edelleekin naimisissa saman naisen kanssa ja juuri näin meillä on toimittu puolin ja toisin. meillä on omat roolimme ja vastuu alueemme , teemme yhdessä päätökset.
Naisen rooli
6
698
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä juuri noin se pitääkin olla, nykyään mies tai nainen ei ymmärrä, kuinka pari suhteessa tulee toimia. itsekeskeisyys nakertaa hyvänkin liiton silpuksi.
- Anonyymi
Perinteinen tapa oli että nainen hoiti kodin ja lapset,
Mies kaikki miehen työt ja perheen elättämisen sekä suojelun.
Nykypäivänä kaikki työt jaetaan, koska molemmat käyvät palkkatöissä,
- Anonyymi
Naisen paikka on miehnsä rinnalla ja perheensä tukena, eikä kouhotttaa sitä sun tätä.
- Anonyymi
Ja sinun vastuualue on netissä päteminen?
- Anonyymi
Kyllä niitä hyviäkin naisia vielä löytyy, joita ei ole pystytty mädättämään interperspiraattorisella diiba-daaballa. Itse löysin sellaisen ihannenaisen, joka osaa ajatella itsenäisesti ja omilla aivoillaan ilman vihervasemmistolaisten feministien kotkotuksia.
Parisuhde on tasa-arvoinen, toisiaan kunnioittava, syvästi tosiaan tukeva, tunteva ja rakastava. Siinä kumpikin saa toisestansa hyvän esiin monin tavoin. Kumpikin tekee yhteiseen hyvään tilanteen ja mahdollisuuksien mukaan asioita sekä myös sen mukaan, mikä on kummallekin luontaisempaa. Kumpikin arvostaa ja kunnioittaa toistansa juurikin em. asioiden takia.
Vielä on suomalaisilla toivoa, vaikka naishallitus yrittää tehdä kaikkensa vielä ennen hallituskauden päättymistä, että vastakkainasettelu saadaan yhteiskunnassa mahdollisimman suureksi kaikessa.
Sinä rakas puolisoni, olen todella onnekas, että polkumme kohtasivat ja yhtyivät. Rakastan sinua! - Anonyymi
Mistä lähtien naisen perinteinen rooli muka on ollut käydä töissä? Mies käy töissä ja maksaa kaikki perheen kulut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?857156Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176235Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik905345Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415130Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3013430