Nyt se on vahvistettu ja virallistettu tieto! Tuhatnaamion rautatikari on ajalta, ennen raudan keksimistä. Sitä on nyt tutkittu ja todettu, että materiaali on ulkoavaruudesta.
Saattoi olla, että faaraot olivat myös sieltäpäin kotoisin! Ns. Jumalia avaruudesta. Kyseisen faaraon hauta, kun avattiin, niin kaikki siellä käyneet kuolivat, Jimmy Carteria lukuunottamatta. Olikohan sinne suitsutettu jotain ihmisille myrkyllistä ulkoavaruuden mirhaa? Nehän pyramidit teroittaa tylsän partakoneen teränkin, kun sinne sen asettelee.
Eivät ole meteoria käyneet kaivamassa Lappajärven pohjasta egyptiläiset - ei niitä meteorologeja siihen aikaan keksitty hyödyntää, jos semmoista olisi saatavalla ollutkaan.
Sama homma on Etelä- Amerikassa ja CONCACAF- alueella - sielläkin on pyramidejä ja UFO:t ovat takuulla tehneet niidenkin piirrustukset.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2206f938-6aa9-4ec2-bd89-fe479b7f12c3
Faarao Tuhatnaamion miekka on peräisin UFO:ilta!
3
252
Vastaukset
- Anonyymi
Maan ulkopuolisille lentäville vieraille kevät
valostuva tellusmaisema on tylsänoloinen. Heti rientää sakkia kuvailemaan kameroillaan Unkaria ja Uddevallea myöten ja kärttämään tietua; mistä työ outte lähteneet reisun päälle?
Tai; tiiättekö työ parempoo syömistä kuin rössypottu on? Joo luin kyseisen artikkelin ja vähän jotain sellaista epäilinkin. Luulen kyllä että kukaan faarao ei ollu jumala vaan ihan ihmissontiainen..sikarikuoriainen tai pyhän pillerin pyörittäjä. Mikä jumalakis silloin sopikin??
Oma näkemykseni on että alienit tosiaan kävivat maassa vielä siihen aikaan ja antoivat ohjeita sekä egyptiläisille sekä inkoille että atseekeille muttei muille. mutta nehän olivatkin muinaisia suurvaltoja kehittyviä yhteisöjä..joten mikä ihme?
Mutta sitten kun ne kulttuurit rappeutuivat ja alienit kävivät vielä kerran katsomassa egypti oli muslimimaa inkat valloitettu mayat sekä asteekit ynnä muut. Päättivät lähteä pois eivätkä ole sen koommin palanneet kuin muutaman kerran. joka on kirvoittanut ufojuttuihin. Paskaanhan maailma on menossa tai siis tellus.
Voisimme antaa tellukselle uuden nimen.. anus.Tietääkseni Jimmy Carter kuoli vuonna -81 Persiassa. Sen jälkeen hänen tilalleen astui näyttelijä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M236964Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1604692Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1003695Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v433520Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2481880Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331750Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3231696Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e371671Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831396