Faarao Tuhatnaamion miekka on peräisin UFO:ilta!

Nyt se on vahvistettu ja virallistettu tieto! Tuhatnaamion rautatikari on ajalta, ennen raudan keksimistä. Sitä on nyt tutkittu ja todettu, että materiaali on ulkoavaruudesta.

Saattoi olla, että faaraot olivat myös sieltäpäin kotoisin! Ns. Jumalia avaruudesta. Kyseisen faaraon hauta, kun avattiin, niin kaikki siellä käyneet kuolivat, Jimmy Carteria lukuunottamatta. Olikohan sinne suitsutettu jotain ihmisille myrkyllistä ulkoavaruuden mirhaa? Nehän pyramidit teroittaa tylsän partakoneen teränkin, kun sinne sen asettelee.

Eivät ole meteoria käyneet kaivamassa Lappajärven pohjasta egyptiläiset - ei niitä meteorologeja siihen aikaan keksitty hyödyntää, jos semmoista olisi saatavalla ollutkaan.

Sama homma on Etelä- Amerikassa ja CONCACAF- alueella - sielläkin on pyramidejä ja UFO:t ovat takuulla tehneet niidenkin piirrustukset.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2206f938-6aa9-4ec2-bd89-fe479b7f12c3

3

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maan ulkopuolisille lentäville vieraille kevät
      valostuva tellusmaisema on tylsänoloinen. Heti rientää sakkia kuvailemaan kameroillaan Unkaria ja Uddevallea myöten ja kärttämään tietua; mistä työ outte lähteneet reisun päälle?
      Tai; tiiättekö työ parempoo syömistä kuin rössypottu on?

    • Joo luin kyseisen artikkelin ja vähän jotain sellaista epäilinkin. Luulen kyllä että kukaan faarao ei ollu jumala vaan ihan ihmissontiainen..sikarikuoriainen tai pyhän pillerin pyörittäjä. Mikä jumalakis silloin sopikin??

      Oma näkemykseni on että alienit tosiaan kävivat maassa vielä siihen aikaan ja antoivat ohjeita sekä egyptiläisille sekä inkoille että atseekeille muttei muille. mutta nehän olivatkin muinaisia suurvaltoja kehittyviä yhteisöjä..joten mikä ihme?

      Mutta sitten kun ne kulttuurit rappeutuivat ja alienit kävivät vielä kerran katsomassa egypti oli muslimimaa inkat valloitettu mayat sekä asteekit ynnä muut. Päättivät lähteä pois eivätkä ole sen koommin palanneet kuin muutaman kerran. joka on kirvoittanut ufojuttuihin. Paskaanhan maailma on menossa tai siis tellus.

      Voisimme antaa tellukselle uuden nimen.. anus.

    • Tietääkseni Jimmy Carter kuoli vuonna -81 Persiassa. Sen jälkeen hänen tilalleen astui näyttelijä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      109
      2965
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      187
      2674
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      61
      2119
    4. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      1
      1421
    5. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      223
      1322
    6. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      22
      1293
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      1071
    8. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      880
    9. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      853
    10. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      822
    Aihe