Faarao Tuhatnaamion miekka on peräisin UFO:ilta!

Nyt se on vahvistettu ja virallistettu tieto! Tuhatnaamion rautatikari on ajalta, ennen raudan keksimistä. Sitä on nyt tutkittu ja todettu, että materiaali on ulkoavaruudesta.

Saattoi olla, että faaraot olivat myös sieltäpäin kotoisin! Ns. Jumalia avaruudesta. Kyseisen faaraon hauta, kun avattiin, niin kaikki siellä käyneet kuolivat, Jimmy Carteria lukuunottamatta. Olikohan sinne suitsutettu jotain ihmisille myrkyllistä ulkoavaruuden mirhaa? Nehän pyramidit teroittaa tylsän partakoneen teränkin, kun sinne sen asettelee.

Eivät ole meteoria käyneet kaivamassa Lappajärven pohjasta egyptiläiset - ei niitä meteorologeja siihen aikaan keksitty hyödyntää, jos semmoista olisi saatavalla ollutkaan.

Sama homma on Etelä- Amerikassa ja CONCACAF- alueella - sielläkin on pyramidejä ja UFO:t ovat takuulla tehneet niidenkin piirrustukset.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2206f938-6aa9-4ec2-bd89-fe479b7f12c3

3

295

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maan ulkopuolisille lentäville vieraille kevät
      valostuva tellusmaisema on tylsänoloinen. Heti rientää sakkia kuvailemaan kameroillaan Unkaria ja Uddevallea myöten ja kärttämään tietua; mistä työ outte lähteneet reisun päälle?
      Tai; tiiättekö työ parempoo syömistä kuin rössypottu on?

    • Joo luin kyseisen artikkelin ja vähän jotain sellaista epäilinkin. Luulen kyllä että kukaan faarao ei ollu jumala vaan ihan ihmissontiainen..sikarikuoriainen tai pyhän pillerin pyörittäjä. Mikä jumalakis silloin sopikin??

      Oma näkemykseni on että alienit tosiaan kävivat maassa vielä siihen aikaan ja antoivat ohjeita sekä egyptiläisille sekä inkoille että atseekeille muttei muille. mutta nehän olivatkin muinaisia suurvaltoja kehittyviä yhteisöjä..joten mikä ihme?

      Mutta sitten kun ne kulttuurit rappeutuivat ja alienit kävivät vielä kerran katsomassa egypti oli muslimimaa inkat valloitettu mayat sekä asteekit ynnä muut. Päättivät lähteä pois eivätkä ole sen koommin palanneet kuin muutaman kerran. joka on kirvoittanut ufojuttuihin. Paskaanhan maailma on menossa tai siis tellus.

      Voisimme antaa tellukselle uuden nimen.. anus.

    • Tietääkseni Jimmy Carter kuoli vuonna -81 Persiassa. Sen jälkeen hänen tilalleen astui näyttelijä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      832
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      830
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      76
      630
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      615
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      605
    6. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      540
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      537
    10. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      115
      534
    Aihe