Onko sinussa sellaista, että pelkäät järjen käyttöä?
Yritätkö löytää keinoja välttää järjen käyttö elämässä?
Kunnioitat ja pelkäät järjen, mutta et usko etkä tahdo sitä enää, koska et usko, että löydät onnen kun käytä järkeä elämässä.
Onni löytyy muualta, mistä pitäisi etsiä, esimerkiksi tuulinen on the road elämä.
Vältätkö järkeä keinolla millä melkein tahansa?
1
150
Vastaukset 1
- Anonyymi
Onni ja menestyskin löytyy usein siitä lähimaastosta. Siihen hoksamaamiseen tarvitaan sitä oman järjen käyttöä. Onni on usein vain piilossa lähellä valmiina kun luulemme että menestys on jossain muualla vuorten takana. Meitä opetetaan useinkin noudattamaan sääntöä "tuo tullessasi, vie mennessäsi" . Sellainen johtaa helpostikin hosumiseen ja pomppimiseen ja säntäilyyn. Parempi ohje on " missä juuri nyt olenkin niin otan vaarin (eli huomioon) nykyisyyden antamat monet tilaisuudet ja tämän hetken sisältämän voiman, Carpe diem" . Mieli rauhoittuu, kierrokset putovat kropasta alas. Et esitä mitään. Hallitset, ymmärrät ja dominoit koko ajan olemassaoloasi. He jotka elävät nykyhetken ja paikan tilassa menestyvät ja elävät hyvää antoisaa elämää. He jotka säntäävät ympäriinsä kierroksilla ja ovat muualla kuin nyt ovat epäonnistuvat. Esimerkki. Jos kävelet tietä pitkin ja luuraat vain känykkääsi niin elät virtuaalisessa tyhjiössä. Olet täysin pihalla. Ohitat kaiken kauneuden ympärilläsi. Se vain yhtenä esimerkkinä. Elä oikeasti omaa elämääsi. Älä kopioi jonkun toisen elämää. Älä fanita youtube influenseria äläkä influenserin keittämää tarinaa. Sinä kun et ole hän. Olet influenserin saalis. Et hyödy itsellesi siitä fanittamisesta yhtään mitään. Käytä siis järkeäsi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931749
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4801319- 881173
- 721098
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861083Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.421041- 93927
- 65695
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta175694Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt8687