Olisi omikron rokotteen aika

Ihmetyttää miksi lääketehtailta ei tule Koronan omikron variantille tehtyä rokotetta. Nykyiset rokotteen eivät estä tartuntoja
24799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Miksi+turhaan,+jos+rokotekattavuus+on+jo+80%.+Sillä+päästään+siihen+väestönvähennystavoitteeseen,+mitä+geenitarapialla+on+haettukin.https://t.me/JFK_TV/8742Kaupan+päälle+saatin+vielä+HIV+kadonneen+immuniteettisuojan+lisäksi.+Kuoleisuus+on+noussut+(USA:n+armeija)+2021+ensimmäiset+10+kuukautta+ikäryhmässä+18-40,+1100%+ja+trendiennusteen+mukaan+tänä+vuonna+kasvu+tulee+olemaan+5000%.Vuodessa+on+menetetty+enemmän+nuoria+ihmisiä+kuin+koko+Vietnamin+sodan+aikana++yhteensä.+Suomessa+kohteena+ovat+vanhukset,+kun+piikkejä+tarjotaan+neljännellä+kierroksella+vai+heille.+Kansanmurhaksi+tätä+maailmalla+jo+kutsutaan,+mutta+täällä+perähikiällä+mennään+vielä+Klausin+oppien+mukaan+ja+tuhotaan+vanhuksia.

Äänestä

Thl:n mukaan nykyiset rokotteet estävät omikronin aiheuttaman vakavan tautimuodon ja vähentävät kuolemantapauksia.
Rokotteita tulee maahan yli miljoona annosta kuukaudessa vielä tämän ja ensi vuoden aikana (Eu:n yhteishankintasopimus).
Täytyyhän näitä pistää nyt, etteivät vanhene käsiin, oli hyötyä tai ei!

"Olemmeko käsivarren mitan päässä paremmasta" vai "olemmeko veitsenterällä"?
Sen voi jokainen päätellä itse!

Äänestä
  • Minua kiinnostaa tietää miten tämä mitataan kuinka paljon vakavaa tautimuotoa tai kuolemaa tämä piikki on estänyt. Siitä kun ei löydy yhtään mitään tietoa.

    Kuolemantapaukset ovat kuitenkin nousseet. Etenkin vanhuksissa jotka ensitöinä piti piikittää. Kun kuolivat, oli helppo vedota ikään ja sairauksiin. Eivätkö tienneet näistä kun piti piikkiä pukata? Kyllä, tiesivät hyvin mutta kun se oma asema ja palkkiot sokaisevat.

    Kyllä tekivät karhunpalveluksen monille. Minä en enää uskalla uskoa terveydenhoitoon enkä maan hallitukseen. Kenties se on tarkoituskin.

    Nyt on tulleet robotit jotka kuljettavat ruokaa muutamien kilometrien säteellä. Onko nämä robot tarkoitettu niille jotka eivät kykene lähtemään ulos vai onko tässä taas yksi idea millä ihmiset saadaan pysymään erossa muista, jolloin sosiaalista kanssakäymistä ei tapahdu?

    On se vaan kyllä hyvä että Sanna poseeraa rocktähden tavoin mediassa mininahkatakki päällään. Kaikki kansat rakastavat, viis siitä mitkä ovat meriitit Suomen kansan mielestä. Kannattaisi hänen tutustua jo Anderniinkin, Justinhan on jo ihan hali- ja suukkokaveri.

    Hyvää tyrannniaa kaikille!

    Äänestä

Eihän mikään korona"rokote" estä tartuntaa.
joten sillä ensimmäisell tehottomaksi havaitulla mennään sitten eteenpäin.
Uuden rokotteen valmistaminen on kallista, kun vanhakin tehoton versio menee kaupaksi hyvään hintaan hölmöille niin bisnekseen ei tule turhia kuluja.

Äänestä
  • Omikroniin on oma rokote mutta se ei antanut testeissä suojaa sen paremmin kuin nykyinenkään. Korona on hankala tauti sillä siihen ei saa täyttä suojaa sairastamalla eikä rokotteellakaan

    Äänestä

Ei enää mrna rokotteita.
Toistuvien rokotusten vaikutuksista kehon herkkään tasapainoon ei tiedetä.

Ei enää kokeellista ihmistestausta.
Katsottaisiin nyt mitä tämä massarokotus tuo tullessaan.

Äänestä

Ei koronaan ole vielä pystytty kehittämään rokotetta. On vain tuollainen mRNA kokeilu. Ei ole HIViinkään olemassa rokotetta.

Äänestä

Rokottomattoman sperma ilman geenimanipulointia on tulevaisuudessa
kultaakin arvokkaanpaa.

Samoin naiset ilman geeni ja dna muokkauspiikkiä. Korvaamattoman arvokkaita
tuleville pienille ihmisaluille.

Annetaan lapsille terve luonnollinen alku elämälle ilman kokeellisia rokotteita.

(koronarealistit: vaers tiedot sikiökuolemista)

Äänestä

Ei enää yhtään rokotetta näidenkin haitat näkyvät vuosia .

Mrna ei kuulu ihmisen elimmistöön .

Äänestä
  • Mrna todellakin kuuluu ihmisen elimistöön, se on täynnä mrna.ta. Ihminen kuolee jos elimistössä ei ole mrna.ta 😁

    Äänestä

Pakkorokotukset!!
Hoitajat Ilman töitä, vuoden loppuun.
Herätkää!!

Äänestä
  • Monella on irtisanoutumisen vuoksi saatu 3 kk:n karenssi päättymässä ja liiton liksa alkaa pyöriä toukokuusta lähtien. Töihin ei tarvitse mennä kun ei ole rokotuksia. Muodon vuoksi hakee työkkärin ilmoittamia paikkoja. Se on yhtä lomaa vuoden loppuun asti, katsoo sitten ensi vuonna mikä on tilanne.

    Äänestä

  • Kaikki työhönsä takaisin, ja heti.!
    Muunkin ammatin omaavat, joita pakkopiikit koski siivoojat, kkokit ym. Perustuslakia rikottu!

    Äänestä

  • keittäjät, siivoojat ym

    Äänestä

Omikronvariantin aiheuttaman tartuntamäärän hurjan nousun seurauksena sairaalakuormitus on pysyvästi korkealla ja koronakuolemien määrä on moninkertaistunut.

Äänestä
  • Tarkoitit siis piikkikuolemien!

    Äänestä

Omikronvariantin aiheuttama hurja tartuntamäärien nousu pitää sairaalakuormituksen pysyvästi korkealla ja moninkertaistanut koronakuolemien määrän.

Äänestä

Suomen lain mukaan rokotukset estävät tartuntoja, siitä on todisteena uusi "pakkorokotus" pykälä.

Äänestä

Mutta kun ne menevät vielä hyvin kaupaksi! Eu:n alueelle tulee tämän ja ensi vuoden aikana yhteensä 1,8 miljardia Pfizerin piikkiä, jotka Ursula tilasi. Suomeenkin tulee yli miljoona annosta kuukaudessa.
Mihin lie ne joutuvat, koska rokottautuminen junnaa paikallaan tilastojen valossa.

Äänestä
  • Eiköhän tuonne sosiaali- ja terveysalan työntekijöille saada kohta puoliin piikki per lärvi taas tuikattua.

    Äänestä

  • Ursula pirun voisi ampua marssiin....

    Äänestä

Miksi ihmisiä kusetetaan surutta iskulauseella *suojaa vakavalta tautimuodolta*toihan ei pidä ollenkaan paikkaansa.päin vastoin.tappaa ihmisiä vinoin pinoin

Äänestä
  • Se johtui siitä, että rokotetutkin (kaksi tai kolme kertaa) joutuivat sairaalahoitoon. Tämän vuoksi kehitettiin tuo iskulause, että edes joku tulisi rokotettavaksi, luullakseen näin säilyvänsä hengissä.

    Tosiasiassa perusterve ihminen säilyy hengissä koronaviruksen iskiessä, myös ilman rokotusta.

    Äänestä

koronarokotteet ovat hopeavettä , paljonko maksat 🤣

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihmetyttää miksi lääketehtailta ei tule Koronan omikron variantille tehtyä rokotetta. Nykyiset rokotteen eivät estä tartuntoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu