Käytetään Tarja Halosta houkutuslintuna

Niin saadaan Kremlin rotta syötillä kiinni ja toimitetaan se Haagiin tuomittavaksi.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSh175jNgWhz0MA3X0lOtTPiPYHVqtrDEzmKw&usqp=CAU
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksiköhän jokaista jenkkipressaa ei olla jo tuomittu haagissa ja teloitettu? 150 miljoonaa ruumista, siviilien päälle ydinpommeja, napalmia, rypälepommeja, taistelukaasuja ym. ym.

Äänestä
  • Ne jutut ei kuitenkaan voi, eikä saa olla esteenä Kremlin rotan edesvastuuseen saattamiseksi.
    Vai meinaatko että kun ei entisistä rikoksista ole tuomittu niin ei nykyisistäkään tarvitse välittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin saadaan Kremlin rotta syötillä kiinni ja toimitetaan se Haagiin tuomittavaksi.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSh175jNgWhz0MA3X0lOtTPiPYHVqtrDEzmKw&usqp=CAU

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu