1 kasvis salaatti vai 2 nutrilerr porkkanakeitto kovaan nälkään
Kumpi maistuis nyt
Anonyymi
1073
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ehkä siis ehkä jos jaksaa iltapalaksi 4 pähkinää ja 2 lasia vettä ja uni maistuu kun vatsa täynnä ja aamullakin on vielä ähky olo eli aamupäivällä voi myöhäiseksi aamupalaksi syödä mustikka pirtelön jossa mustikkaa 10g ja 1 dl maustamatonta jogurttia mut sit ei jaksa syödä lounasta
Ei nyt oikein kumpikaan noista. Ajattelin keittää teetä ja tehdä lämpösen leivän. Siihen sitten viereen jotain vihanneksia, mutten oli vielä päättänyt mitä.
Leipä lihottaa ja pierettää eikä 2 pv jaksa syödä mitään mikä hiilari pommi
No mä teenkin lämpimän leipäni hapankorpun päälle. Se ei aiheuta mulle tollasia ongelmia. Eikä siinä ole kuin jotain 6g hiilareita. Siinä sun keitossas on paljon enemmän.
Tiedän se onkin aika tuhtia ja täyttävää tavaraa siksi se onkin jätti nälkään
Jaa, ja kuitenkin sen jälkeen ajattelit kyetä sen jälkeen huomenna syömään, mutta leivän et. Taitaa olla henkistä laatua noi sun ruokaongelmat.
Kyllä joka päivä ihmisen täytyy syödä et saa vitamiinejä kuituja ja energiaa ja verensokerit pysyy tasaisena
Se nyt on selvä, mutta ei liity sun ruokaongelmiis mitenkään.
Tein aamiaiseksi juureskeittoa. Perunaa, porkkanaa, pala selleriä ja iso keltainen sipuli, vettä ja kasvisliemikuutioita kaksi. Keitos kypsäksi ja sauvasekoittimella soseeksi. Purkkista loraus kuohukermaa ja ripaus pippuria myös mukaan. Suolauksen tarkistus ja keltainen keitto pöytään, syötiin kaurasämpylien kera.
Yleensä laitan myös persiljaa keittoon, tällä kertaa jäi väliin... pakasteesta jo loppuneet, enkä kuivattua enää valmiiseen keittoon lisännyt.
Systeri lisäsi sosekeittoonsa vielä 2 rkl raejuustoa. Sämpylälle oli varattu levitteeksi voita ja sulatejuustoa... sekä goudajuustoa, jota kukaan ei kuitenkaan nauttinut.
Ei tuo kasviskeitto mikään laihdutusruoka ollut, mutt puurolle vaihtelun vuoksi välillä ihan kelvollinen vastine. Hyvin sillä pärjää lounaaseen asti mieskin, tosin söi kaksi sämpylää. Keiton kanssa ensimmäisen ja kahvin kera vielä toinen juustosämpylä.
Nyt maistusi paistettu silakka. Ostinkin silakkafileitä kilon koska maksoi 5 euroa prismassa. paistan ne myöhemmin.