Saattaisi nujertaa Putinin.
Putinin miljardi kartanon tuhoaminen?
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitä hemmettiä! Miesoletettu, jolla ei venäjän verottajan silmissä ole omaisuutta, ainakaan ilmoitettua, edes sitä vertaa kun meikä-köyhällä omistas miljardin arvoisen kartanon?
Puuttin-papparainen lienee siis paitsi ilmeinen sotarikollinen niin myös vero-sellainen? On melkoonen seppä.
Valtio vastaa kaikesta kunnassapidosta ja ylläpidosta ja henkilökunnan palkoista ja palkkioista ja kaikista menoista. Putin vain omistaa palatsin ja hallitsee sitä.
Miettinyt sitä, et mieleltään suuren on vaikea kohtaa uhkaa, joka voi heikentää häntä? Koska aina tottunut siihen, että hän on se joka määrää ja uhkailee muita, jollei hänen ehtoihin suostuta. Nyt tämä yhtälö uhkaa vaarantua ja sitä Putinin on vaikea sulattaa?
Monenlaisia syitä voi olla, miksi valheet ja propaganda toimii tällaisen työkaluina mahdollistaen manipuloinnin ja provosoinnit maksimoida kuseen oman hyödyn. Ahneutta, ylimielisyyttä unohtamatta. Diktaattorin elämä on tällaiselle tavoittelemisen arvoista.
Putin, miehen kuvatus ja terroristi. On surmattava länsimaiden yhteisesti toteutettavan "sotilasoperaation" päätteeksi.
Putin on kuolemansairas, yes!!
Ehkä joku katkeroitunut pikkupalkkainen kemisti venäjän aselabrasta sutaisee novitsokkia ja poloniumia ovenkahvoihin ja puten strippaustankoon.
Putlerilta pääsee itku, jos joku koskee hänen palatsiinsa...
Venäjän armeijan saattaminen taistelukyvyttömäksi on nopein tapa lopettaa hyökkäys.
Putin pärjää kyllä kaikilla varastamillaan miljardeilla. Se varmaan saa turvapaikan Kiinasta tai Pohjois-Koreasta.
Putin ei tarvitse kesäkuun jälkeen kartanoita, eikä mitään muutakaan maallista. Sillä hän on silloin jo helvetissä. Yksi tyyppi kaikkivaltiaan oikealla puolella on varannut tälle venäläiselle erikoistehtävän, jossa ei levätä, eikä se lopu koskaan.