He saavat kantaa vastuunsa sodan vääristelystä, väkivallan hyväksymisestä ja siihen kannustamisesta. He ovat todellista ihmissaastaa!
Kremlin toimittajille ja uutisankkureille pakotteet!
Anonyymi
1250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kantavatko OANN ja Fox Newsin toimittajat ja uutisankkurit vastuunsa teoistaan?
Sen lauluja laulat jonka leipää syöt.
He eivät maalaa mustaa valkoiseksi. Siinä on aikamoinen ero
Tasan tarkkaan maalaavat mustaa valkoiseksi. Riittää että katsot kyseisten kanavien "uutisista" tehdyt faktantarkistukset.
Uutisissa esitetyt väitteet suurimmalta osaltaan eivät ole mielipiteitä vaan niiden pitäisi olla tarkistettavissa olevia tosiasioita.
Ei huolta, niillähän on se laki, joka takaa 15v kakun, jos on levittänyt sodasta väärää tietoa. Kai sitä voi noihin toimittajiinkin soveltaa sitten kun koittaa uudet ajat.
Onko Putin joku absoluuttinen totuuden määrittelijä ? Voi nauru miten voikaan venäjän kans olla niin sokeaa ja tahdotonta, että antavat itseään kohdella miten sattuu.
Koko duuma ja rossija 24 tv saa upottaa suohon
Johtaja apina putin myös
Suomen toimittajien kannattaisi myös miettiä, mitä kansalle toitottavat. Valheitten jakaminen STTn kautta ei ole oikeutettua. 7-päivää on eri asia!
Tässä on totuutta.
Halonen Tarja sai aikanaan lehdistön tuen vain siksi, että oli demari ja nainen?
Kannattiko? Luulen monen toimittajan katuvan.
Se lienee Venäjällä toimivilla toimittajilla ja uutisankkureilla pakko laulaa Putinin kuorossa, ettei tule kurkku vimosen päälle kipeäksi.
Voi saatana, mikä valtio!!!
Samaa olen miettinyt ja välillä iskee suuri sääli venäläiskansaa kohtaan. He ovat sorrettuja myös. Eivät tiedä paremmasta. Luulevat että Putinin touhut normaalia.
Toisaalta he sallivat Putinin tappaa viatonta kansaa? Ristiriitaista. Mutta kaikki paska ja paha kulminoituu Putiiniin ja hänen hallintoonsa.
Siellä myrkytetään, tai pudotetaan ikkunasta, jos kertoo totuuksia.