Slovakia lähettää Ukrainaaan s-300 järjestelmiä.

Eli postavat vanhaa kalustoa ja ostavat USAsta ja Israelista uutta?!!!

winwiwnwin
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Parempi+kuin+ei.mitään.+ja+ovat+100%+käyttökuntoisia+idiootti.

Äänestä

S-300 on ihan käyttökelpoista kamaa ja mikä parasta tuttu järjestelmä ukrainalaisille, voidaan ottaa siis suoraan käyttöön ilman koulutusta.

Slovakian ei taida edes tarvitse ostaa uutta järjestelmää tilalle. Mun mielestä jenkit ovat luvanneet kaikille maille jotka lähettävät vanhaa neuvostoaikaista kalustoaan Ukrainaan heti heidän omista varastoistaan korvaavaa tilalle. Slovakian tapauksessa heille toimitettiin jo Patriot-järjestelmä tämän Ukrainaan lahjoitetun tilalle.

Toivottavasti Suomessakin harkitaan vakavasti varastossa ja osin jo museossakin olevien BUKkien toimittamista Ukrainaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eli postavat vanhaa kalustoa ja ostavat USAsta ja Israelista uutta?!!!

winwiwnwin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu