Anonymous hakkeri ryhmä on julistanut sodan MV-lehdelle

Anonymous hakkeriryhmä on julistanut eilen sodan dosentille ja putkoselle, joita se pitää Kremlin palkkalistoilla olevina propagandisteina.

Täälläkin keskusteluissa on on paljon linkkejä MV-lehden tarinoihin.

Sodanjulistus löytyy sekä twitteristä että youtubesta hakkeriryhmän sivuilta, eiköhän kotimainen mediakin uutisoi siitä pian suomeksikin.
1852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Anonymous oli siis pommittanut ukroinasta lapsia ja vastasyntyneitä raiskannut alaikäisiä laittanut joukkohautaan

Äänestä

no ni,
nyt anotkin ovat seonneet.

?

Vai tekeekö Brysselin komukat pahaa
väärällä nimellä?

Äänestä

Miten yksi lehti haittaisi
suomen kielisenä ... anonymosta?
Verkossa yksi lehti...

Nyt joku sekoilee.
Joku valehtelee.

MV lehti ärsyttää ihan muita tahoja.

Äänestä

Anonymous lienee CIA:n peiteoperaatio.

Äänestä

Ukrainan sota hysteria Suomessa on suomalaisten YLIKUOLLEISUUDEN peittämistä ja pfizerin ihmiskokeiden piilottamista kansalaisilta! Kansaa kuolee nyt rajusti koronapiikkien haittavaikutuksiin, immunikato räjähtää kohta käsiin!
Ruumisvarastot täynnä kuolleita! Olkaa enemmän huolissanne omasta terveydestä kuin jostain ukrainan nazeista! Ei natseja Helsinkiin, einatseja Kiovaan, ei natseja minnekkään kirkuivat hipit Helsingissä, Nyt on natsit ukrainassa ja kirkunaa ei kuulu? MIKSI?

Äänestä
  • Minusta siellä on pahan teossa vain venäjän armeija! Niitä natseja ei ole kuin Putkosen ja Bäckmanin jutuissa joita Kreml käskee tehdä!

    Äänestä

  • Teatteria sekin, kun Ano puhuu itsestään kolmannessa persoonassa.

    Äänestä

Anonymous hakkeriryhmäkö toimii maailman poliisina?
Käytössä rikolliset hakkerointi ja hyökkäykset.
Siinä mielessä aika outoa jos siihen ei puututa, niin voi sitä oman käden oikeutta alkaa näkymään enemmänkin maailmassa.

Äänestä
  • Ja kyllähän naton kybersotilaat toimivat näiden ja muidenkin järjestöjen kautta ja nimissä.

    Äänestä

  • Sanotko samoin Suomen medioista kun rokotehaitat mahdollisesti yllättävät?

    Äänestä

antaa nörttien öyhöttää mutta mvlehti pärjää jatkossakin

Äänestä

NYT kannattaa keskittyä Suomalaisten YLIKUOLLEISUUTEEN ja jättää tuo ukrainan tilanne niiden itsensä hoidettavaksi! Oletko sinä seuraava piikkihaittoihin kuoleva?
Montako kerkesit ottaa ennenkuin TIESIT?

Äänestä
  • Ota ryssä rauhallisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ota ryssä rauhallisesti.

    Ryssää ei piikitetty pfizerin myrkkypiikeillä, ovat turvassa toisin kuin SINÄ! Otit tietysti täydensarjan ja nyt olet todella katkeraa ja vihainen kun muistutin kuolemasta, eiks jeh?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ota ryssä rauhallisesti.

    Kanadalainen tutkimus: piikitetyt selvästi agressiivisempia Ukrainan sodan takia, haluavat kovia toimenpiteitä. Ohjelmointi toimii aivot vallattu piikitetyiltä, omaa tahtoa ei ENÄÄ OLE!

    Äänestä

Läskejä discormoppeja soija veikkaan

Äänestä

MV-lehti tuottaa disinformaatiota ja pyrkii sekaannukseen ja suomalaisten hämmentämiseen, etenkin niiden, joilla ei ole vihanhallintakeinoja vaan hakevat syitä aina toisista.

Ei se tuota mitään 'uutisia'. Kannattaa seurata rahaa, mistä se tulee ja kenelle pojut laulujaan laulaa. Ja missä. Niinkuin Janus Venäjän puolesta ukrainalaisia vastaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Anonymous hakkeriryhmä on julistanut eilen sodan dosentille ja putkoselle, joita se pitää Kremlin palkkalistoilla olevina propagandisteina.

Täälläkin keskusteluissa on on paljon linkkejä MV-lehden tarinoihin.

Sodanjulistus löytyy sekä twitteristä että youtubesta hakkeriryhmän sivuilta, eiköhän kotimainen mediakin uutisoi siitä pian suomeksikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu