Ostimme appiukon talon. Hän on alkoholisti eikä pystynyt enää asumaan siinä. Appiukko käy nyt meillä päivittäin ja käytös häiritsevää. Haluaa tulla saattamaan poikaamme kouluun mutta vaikuttaa päihtyneeltä. Jos hänelle soittaa illalla on niin juovuksissa ettei puheesta saa selvää.
Olen tehnyt etätöitä ja appiukko tuli joka päivä klo 10 meille omilla avaimilla. Keksii milloin mitäkin tekosyitä käyntiinsä. Mieheni otti häneltä avaimet pois nyt pääsee vain autotalliin. Siellä käy edelleen päivittäin. Ongelmaksi on muodostunut että käy minua kohden. On lähettänyt asiattomia viestejä nii että olen joutunut hänet estämään. Tulee silti edelleen meille jos ovi sattuu olemaan auki lukosta. Järkipuhe ei auta kun hän ei tiedosta olevansa alkoholisti tai että hänen käytöksessä olisi mitään outoa. Olen alkanut pelätä appiukkoa. Uhkailee, ahdistelee, määräilee jne.. Teen etätöitä lukkojen takana kun hän kuljeskelee pihalla. Hän on ollut pitkään sairaseläkkeellä mielenterveysongelmien takia. Lähettää viestejä henkisestä väkivallasta ja hautaan joutumisesta.
Appiukon häiritsevä käytös
3
1974
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaisiko kysyä neuvoa jostain muualta kuin täältä palstalta jos asia tosiaan oikeasti on noin. Ei tosin ole mikään neuvon antaja. Mutta kirjoituksesi sinänsä aika hauska tai surullinen.
- Anonyymi
Ei todellakaan tuossa mitään hauskaa. Miehesi tehtävä on suojella perhettään vaikka oma isä onkin. Rajat pitää pistää ehdottomasti. Vaihdatte lukot ja hälytysjärjestelmän tai otatte vahtikoiran ajamaan tunkeilijat tiehensä. Poliisinkin saa soittaa jos uhkailee, järkipuhetta ei juopot ymmärrä. Toinen vaihtoehto on ohjaaminen hoitoon jos suinkin. Kolmas muutto kauas appiukosta. Sinun tai perheesi ei tule pelätä omassa kodissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988