Katselin juuri hyvän keskustelun youtubesta missä amerikkalainen mies luennoi naisyleisölle hyvän miehen löytämisestä.
Pointti oli se että vain pieni osa miehistä(maailmanlaajuisesti) lähestyy tuntemattomia naisia aktiivisesti isku mielessä ja heissä on yleensä jotain pahasti vialla. Siksi naiset toistaa koko ajan että miksi törmään vain huonoihin miehiin enkä löydä ketään kunnollista. Jos nainen ei koskaan tee aloitetta tai ei anna mitään signaalia miehelle lähestyä niin silloin hän tutustuu vain näihin miehiin jotka monesti voivat olla narsisteja ja psykopaatteja.
Naisille on tuputettu tätä prinsessaroolia että jos mies ei uskalla lähestyä rohkeasti tuntematonta naista niin sellainen ei ole oikea mies vaan vässykkä.
Naisten rohkea iskeminen
7
638
Vastaukset
- Anonyymi
Monikaan, useinkaan ei ole aloitteellinen koska kukaan ei ole kehottamassa siihen.
- Anonyymi
Mulla ei koskaan ole ollut naisen puutetta. Rohkeasti olen lähestynyt.
Tosin olen Psykopaatti-narsisti :)
- Anonyymi
Nainen on aloitteellinen, jos häntä oikeasti alkaa mies kiinnostamaan ja niitä signaaleita alkaa tulla. Vässykkänä saattaa alkaa arkailla eikä usko että on tosi kyseessä.
- Anonyymi
No vässykkähän sellainen onkin, jos ei uskalla lähestyä. En minä halua sellaista "miestä" jolle joutuu sanomaan, että nyt minä kuules otan sinut. Aika karkeasti luokiteltu "rohkeat" miehet "usein" narsisteiksi ja psykopaateiksi, kun todellisuudessa heitä vaan on erittäin harvassa. Ei kannata uskoa kaikkea lukemaansa, mutta tietyt suojat on hyvä olla ihmisten kanssa.
- Anonyymi
Noita vihjelistoja on netti täynnä sen päättelemiseen onko nainen tai mies myötämielinen. Pätevät kai toisinki päin, kahdenkauppahan se yhteisymmärrys on. Monilla kokemus jää niin vähäiseksi että epävarmuus ei ole ihme. Miehen nyt vaan oletetaan olevan proaktiivinen myös vakavissaan ollessaan tai erityisesti silloin. Pelimiehet erottaa kyllä. Eikö palstatotuus ollut että naisen aktiivisuus ei vie pitkälle koska monet suostuvat vaikkei nyt aivan napakymppi olisi.
- Anonyymi
Tulihan se vässykkä haukku sieltä, totaalista toksista feminiisisyyttä. Kyllä niitä psykoja on yllättävän paljon pelimiehissä. Vaikeatahan se on koska ihmisen luonnetta ja älykkyyttä ei voi päätellä ulkonäöstä, mutta olemuksesta jotakin voi. Onnistumisprosentti löytää hyvä mies on varmasti suurempi kun ottaa aktiivisuutta omiin käsiin ja hymyilee kiinnostavalle miehelle.
- Anonyymi
Millainen on pelimiehen olemus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2492459Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151561Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141459Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3731324Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t241093Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun151039Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist181957Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19846- 75803
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.62801