Oikeesti löytyykö täältä ketään.

Anonyymi

Sellasta mietin et onko joku oikeesti täältä löytäny parisuhdetta.??.syksyllä tuli ero ja mielenkiinnosta liityin treffit juttuun. Muutaman kans jutellut mut ite ajattelin et pitää nähdä . Mitä mieltä muut.

19

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paloi sulakk4eet, Suli palokkeet, kaatui juomaa säghkörasiaan.

      Sulo Paloke onpi hyvä kaverisi.

    • Anonyymi

      Treffit-palstalta löytyy tyyppejä joiden kanssa tapaa. Pitkä välimatka on yksi este jatkolle. Toinen on että kemiat ei kohtaa, se on herrassaan. Ei voi mitään että vaikka toisessa ei varsinaista vikaa ole niin ei vain sytytä. Onnea etsintään kuitenkin.

    • Anonyymi

      Ei täältä sellaista haeta. Eihän se mitenkään onnistukkaan. Täällä ajankuluksi höpötellään.

    • Periaatteessa ainakin itse olen sitä mieltä, että elämänkumppanin voi löytää hurjalla tsäkällä melkeinpä mistä vaan. Ihan erikoisissakin ja oudoissa tilanteissa, kun ihmiset kohtaa. Kohtaamisiahan ne kaikki alut vaatii. Ilman kohtaamista ei voi syntyä yhtään mitään, ohi menee.

      Niin missä ikinä kohtaat toisen ihmisen on aina periaatteessa mahdollisuus, että se johtaa tutustumiseen jopa kumppanuuteen lopulta. Riippuu itsestäkin miten avoin osaa olla kohtaamisille. Jos on jo etukäteen tyrmönnyt päässään ei ikinä, niin ei ikinä anna mahkujakaan millekkään kohtaamiselle joka voisi olla juuri se elämäsi ihminen.

      Ennakkoluulot ja rohkeudenpuute, ne vesittää monet tilaisuudet kohdata.

      • Anonyymi

        Ei tämä ole seksin haku palsta vaan tämä on juttelu foorumi jossa sinkut saa jutella ei muuta


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei tämä ole seksin haku palsta vaan tämä on juttelu foorumi jossa sinkut saa jutella ei muuta

        En tainnut seksistä mainita sanaakaan. Kohtaaminen taas toistui usein.


    • Siis täältä sinkut keskustelusivustolta, vai treffit-sivustolta?

      Mä oon treffit-sivustolta löytänyt muutaman ihmisen ja ihan hyvin ois voinut jotain pysyvämpää tullakin. Että ei se sivustosta kiinni ole, vaan siitä toisesta minkä sieltä löytää.

      Itse ainakin oon sen verta hankala tapaus nykyään, että vaikka mitä kautta törmäis vaikka miten huikeeseen tyyppiin, ei siitä välttämättä mitään vakavampaa tulis. Joku kevyt seurustelu/tapailu vois sujua, kunhan ei lipsahtais vakavaks ja raskaaks..

      • Anonyymi

        Kaikilla se ei tule olemaan koskaan raskasta kun ei tee siitä sellaista.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kaikilla se ei tule olemaan koskaan raskasta kun ei tee siitä sellaista.

        En tiedä kuka siitä vaan tekemällä tekisi raskasta? 🤔
        Kyllä se aina minun kohdalla tähän asti on vaan mennyt raskaaksi huomaamatta ja pikkuhiljaa...

        Sellaiseen huomattuun ja heti raskaaseen suuntaan lähtevään voi reagoida aika nopeasti, mutta pikkuhiljalleen luisuva....mihin tahaansa luisuva suhde kuluttaa kumpaakin.


    • Anonyymi

      Hyvä autopeli Dodken Vipier Racing :D

    • Anonyymi

      Suomi24:n treffitosio oli ennen hyvä paikka löytää seuraa. Oli valinnanvaraa. Kaikki ominaisuudet oli pitkään ilmaisia, sit muuttui pikkuhiljaa kaikki maksullisiksi lisäpalveluiksi ja tullut deittiapit markkinoille jotka vieny jengin. Treffitosio nykyisin aikas onneton paikka kun eihän siellä enää ketään oikein edes ole. Ja täällä keskusteluosioissa keskustellaan ja kaipaillaan sitten vaan. Treffitosiosta saisi kyllä hyvän jos viitsisi pikkusen lisää kehittää ja ilmaistaa sen uudelleen. Voisi pärjätä deittiapplikaatioille laadulla ja kattavuudella. Mainostuloista rahoitus. Ahneus vie asiakkaat.

    • Anonyymi

      Panosuhde on löytynyt. Siitä on jo aikaa mutta nainen ehdotti että tapaillaan kerran pari viikossa.

    • Anonyymi

      Kyllä minua kiinnostaa palsta naisen kanssa panot.

    • Onko siis niin, että kaikki ”sinkut”-nimikkeen alla tapahtuva toiminta, kuten tämä palsta, tähtää itse asiassa sinkkuuden päättymiseen?

      • Ei kai? Moni taitaa viihtyä sinkkuna ja käy täälläkin vain juttelemassa ajankulukseen. Jotkut on toki täältä löytäneet seuraakin, ainakin hetkeksi.


      • HALiMONSTERi kirjoitti:

        Ei kai? Moni taitaa viihtyä sinkkuna ja käy täälläkin vain juttelemassa ajankulukseen. Jotkut on toki täältä löytäneet seuraakin, ainakin hetkeksi.

        Varmaan noin. Ensisilmäyksellä palstan kirjavahkosta sisällöstä vaan näytti siltä, että sinkkuus on alennustila, josta pitää päästä eroon. No ei tarvi jos ei halua.


      • MaximiIIian kirjoitti:

        Varmaan noin. Ensisilmäyksellä palstan kirjavahkosta sisällöstä vaan näytti siltä, että sinkkuus on alennustila, josta pitää päästä eroon. No ei tarvi jos ei halua.

        Joo. Joillekin se voi toki ollakin. Kuka mitenkin arvottaa asioita. Sinkkuuttakin. Itse en pidä sinkkuutta sen pöhkömpänä tilanteena, kun parisuhdettakaan. Molemmissa on puolensa ja puolensa.

        Molempia on koettu ja molemmat on omiin valintoihin perustuvia.


    • Anonyymi

      Ei löydy, ainakaan sellaista mikä riittäisi muille. Itse tutustuin muutamaa vuotta itseäni vanhempaan naiseen . Olemme molemmat oikeustoimikelkoisia ihmisiä. Emme asuneet yhdessä , mutta älykkäänä ja huumorintajuisena naisena pidin hänen seurastaan ja viihdyimme yhdessä. Ongelma olikin muutaman ,ulkopuolisen itseään laumanvartijana pitävän huutelijan murhe. "Lopettakaa nyt jo "hyvän päivän tuttavana tunnistettu otti seurustelumme ja viihtyvyytemme omaksi murheekseen.

    • Anonyymi

      Ei kukaan huoli palstalaisia kumppaniksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      76
      6775
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6503
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6292
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4092
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2492
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2399
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      46
      2138
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      138
      1501
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1462
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      196
      1212
    Aihe