Veli ei tule isoäitimme hautajaisiin

Anonyymi

Isoäiti kuoli ja yritimme soittaa veljellemme joka ei vastannut soittoihin. Sitten laitoimme tekstiviestiä eikä vastaa niihinkään. Laitettiin sitten vielä että tule edes hautajaisiin. Sitten vastasi että on parempi ettei tule.
Vittu mikä kusipää saatana.

2

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos on riitaa, eikä hän kykene pistämään niitä sivuun, niin eikö silloin ole asiallisinta olla tulematta. Itse muistan jo muksuna miettineeni mitä hittoa tätini, joka aiheutti mummolleni vain surua, tuli hautajaisiin poraamaan ja esittämä niin helvetin surevaa. Olisi pysynyt poissa esittämästä. Itseään vartenhan tuo esitti ja kerjäsi sääliä. Ei se kuolleita enää kiinnosta tuleeko vai ei.

    • Se ehkä kuitenkin ehkä kannattaisi antaa veljen itse päättää mitä elämällään tekee ja hyväksyä se sellaisenaan, kuin tuomita automaattisesti. Ei ole sinun asiasi olla veljesi vartija kun et veljesi elämääkään saa/joudu elämään, mutta pitää sinun ei siitä huolimatta veljestäsi täydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      91
      1919
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1753
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      305
      1550
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1441
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      88
      1028
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      997
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      977
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      958
    9. 67
      944
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      931
    Aihe