Miten jaksatte katsella/rakastaa juoppoa puolisoa? Selvinä hetkinä aivan ihana ihminen ja taas kääntöpuolena kauheasa kännissä täysi ääliö, mutta onneksi ei ole pahapäinen.
Alkoholisoitunut avopuoliso
13
152
Vastaukset
- Anonyymi
HAHA NEHÄN KUOLEE :YKSIN MASKEAA OLLA!
- Anonyymi
Sini paskaharja
- Anonyymi
Täällä 🙋♀️🍸🍺🍻🥂🥤🍷🍾🤮
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä 🙋♀️🍸🍺🍻🥂🥤🍷🍾🤮
Vs. 🧜♀️💃🤸♀️
Sivuraiteella, mutta...
En kyllä tiedä yhtään ihmistä, joka olisi jurrissa hauskempi kuin selvinpäin, ainakaan kun edetään yli yhden promillen. Jokseenkin kaikista tulee siinä vaiheessa selvinpäin oleville ääliöitä, kenestä enemmän ja kenestä vähemmän.- Anonyymi
Haistakaa NAAPURIT KUSAALLA HEVON PASKA!PASKANJAUHAJAT!
Anonyymi kirjoitti:
Haistakaa NAAPURIT KUSAALLA HEVON PASKA!PASKANJAUHAJAT!
Kiitos tulkintani vahvistamisesta empiirisesti 👍
- Anonyymi
En jaksanut. Onko vasta tuore vuoden verran kestänyt suhde? Entä jos on oma itsensä kännissä? Jos on alkoholisti niin pari vuotta lisää ja on selvinpäin samanlainen.
Kun ihminen riittävän pitkään juo, tulee siitä jurrissa olemisesta se normaali olotila ja selvänä se on sitten hyvin erilainen, mutta ei enää se mikä se oli joskus paljon aiemmin selvinpäin.
- Anonyymi
randombypasser kirjoitti:
Kun ihminen riittävän pitkään juo, tulee siitä jurrissa olemisesta se normaali olotila ja selvänä se on sitten hyvin erilainen, mutta ei enää se mikä se oli joskus paljon aiemmin selvinpäin.
Niin mitä juo?
Anonyymi kirjoitti:
Niin mitä juo?
Jos sun on vaikea ymmärtää asiayhteyksiä, niin voi olla parempi panostaa pelkkään lukemiseen, keskittyä siihen kunnolla, jotta ymmärrät luetun.
- Anonyymi
Eiköhän niistä suurin osa eroa jossain vaiheessa. Varmasti monesti mukana myös väkivaltaa jompikumpi kumpi kuolee sen seurauksena tai holosti juo itsensähautaan. Tai molemmat alkoholisoituu lopulta.
- Anonyymi
En enää jaksakkaan. Olen juuri ilmottanut että haluan erota. Selvinpäin ihan ok tyyppi, mutta esimerkiksi viikonloput menee kännissä ja ne on mun ainoot vapaat, joten en enää aio tuhlata elämääni tällaiseen. Mitään emme voi tehdä, kun viina vie voiton. Rahaa ei ole mihinkään, mutta viinaan aina löytyy. Omasta mielestään on ihan ok ryypätä, kun ei kännissä riehu ja möykkää kotona. Ei ymmärrä millaista se on minulle ja lapsille katsoa vierestä. Nyt riittää minulle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: Sofia Belorf haki terapeutilta apua - Avautuu Stefan Thermanista: "Räjähdysherkkä ilotulite"
Sofia Belórf avautuu miesystäviensä Stefan Thermanin ja Niko Ranta-ahon yhteisistä piirteistä Seiskalle. Therman heitti Sofian tavarat ulos ikkunasta632926Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.3742379Sofia ilmestyi eilen illalla instaansa, on silmät surulliset ja koko kasvojen olemus .
Ei ole koskaan helppoa eroa olemassa, vaikka kuinka sitä toisin jotkut väittävät.581609- 1301332
Marin jälleen poliittisia irtopisteitä keräämässä, matkusti Ukrainaan
Saamme varmasti kuvasarjoja liikuttuneesta Marinista itkemässä ja surkuttelemasta ukrainalaisia. Loistava tilaisuus taas kerätä itselleen370931Varoituksen sana
Älkää satuttako sitä ihmistä ketä rakastatte. Jos niin teette, edessä on katumuksen täyteinen pitkä yksinäisyys. Itsellä se varmaan jatkuu koko loppue70853Tampereen sanna lähti lomalle Ukrainaan
Suomessakin olisi asioita hoidettavana, ja siellä vaan ulkomailla patsastelee. Milloin on seuraavat eduskuntavaalit? Valtion velkaantumisen on loputt244828- 108768
Tekis mieli kertoa
Miten pahalta tää on tuntunut ja mitä mietin mut en uskalla ottaa riskiä että sattuu vaan yhä enemmän. Ei näille tunteille voi mitään. Olisin vaan toi28765