päättää suhteen aloittamisesta,sen kestosta ja varsinkin lopettamisesta. Ei aina voi olla kivaa.
Miksi te naiset saatte aina
15
1887
Vastaukset
- Anonyymi
Suhteen lopettamisesta lienee päättää se, joka tahtonsa ensimmäiseksi ilmaisee. Oletko miettinyt miksi naiset aina lopettavat suhteensa sinun kanssasi?
- Anonyymi
Yleensä naiset ovat yrittäneet saada tilannetta korjattua keskustelemalla, mutta kun se ei onnistu vuosienkaan jälkeen niin on helpompi vaihtaa seuraa.
- Anonyymi
"Mies tekee talon,nainen kodin"
- Anonyymi
Paljon on heitä, jotka haluavat rusinat pullasta tai kerman kakun päältä. Katkeroituneita ja ehkä jopa kostonhaluisia jostain aiemmasta kokemasta? Uskon muutamaan ratto riittaan törmänneeni. Ei ollut mieleisiä tuttavuuksia, ensivaikutelma petti pahasti.
- Anonyymi
Tässä on totuuden siemen. Itsekin tällaiseen kusipäähän törmännyt ja kyllähän oli vittumainen tapaus.
Joku öbaut 45v monta kertaa eronnut päähän potkittu yh-horo on kai ihmiskunnan loiseläjien alinta kastia. Huorakin on arvokkaampi.
- Anonyymi
Ei aina voi olla ihan perseestäkään.
- Anonyymi
No mitenkäs se sinun mielestäsi sitten pitäisi mennä? Lähde suhteesta nopeammin. Sittenhän se on sinun päätös, jos se kerta on se ongelma.
- Anonyymi
Kannatat siis systeemiä, jossa naisella ei ole oikeutta erota? Mitenkäs luulet, alkaisivatko naiset sitten lainkaan parisuhteisiin? Vai oletko sitä mieltä, ettei sitäkään kuulu naiselta itseltään kysyä?
- Anonyymi
Kenenkään naisen kanssa kukaan tervejärkinen mene yhteen. Tuliko tämä nyt selväksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenenkään naisen kanssa kukaan tervejärkinen mene yhteen. Tuliko tämä nyt selväksi?
Mitä sä sitä heteronaiselle kerrot? Ei ole aikomustakaan. Paasaa paremmalle kohderyhmälle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sä sitä heteronaiselle kerrot? Ei ole aikomustakaan. Paasaa paremmalle kohderyhmälle.
Urpo, missä kohtaa mainittiin hetero?
Taidatkin itse olla puutteessa oleva femakko lepakko hah. Menisit oikeisiin töihin siitä vinkumasta hölmö. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Urpo, missä kohtaa mainittiin hetero?
Taidatkin itse olla puutteessa oleva femakko lepakko hah. Menisit oikeisiin töihin siitä vinkumasta hölmö.Osta sinä jostain aivot.
- Anonyymi
Kestoaika on lopettamisaika - aloittamisaika.
Tyttö päättää aina suhteen aloittamisesta, koska tyttö aina antaa eli antautuu, mies ei voi ottaa tyttöä ilman sitä.
Yleensä lopettamisaikaan tyttö on jo vanha nainen, hänen vaihdevuotensa ovat alkaneet eli seksihalut loppuneet, jota mies ei siedä ja lähtee. - Anonyymi
Mies panee aina miestä. Kulissisuhde naiseen kandee olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835037Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204428Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993127Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2562997Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432912- 522521
- 271929
- 351770
- 221767
- 681761